18 Říjen 2018

Zaměstnanci Městského úřadu Vrchlabí prošli kurzem první pomoci

Bezmála 30 zaměstnanců Městského úřadu ve Vrchlabí prošlo 17. října 2018 kurzem první pomoci, který pro ně, na základě žádosti úřadu, zorganizovala Nemocnice Vrchlabí.

Cílem školení je, aby se veřejnost dozvěděla podrobnosti o náhlé zástavě oběhu a zlepšit poskytnutí první pomoci ještě před příjezdem rychlé záchranné služby”, komentuje smysl školení MUDr. Malikdin Andar, primář oddělení akutní medicíny Nemocnice Vrchlabí.

Pracovníci úřadu si školení pochvalovali a konstatovali, že praktický nácvik na figurínách a možnost se seznámit s AED, tedy automatickým defibrilátorem, pro ně bylo velkým přínosem a věří, že na nenadálé události budou tak lépe připraveni.

“Kurz byl velice zajímavý i s představením celé nemocnice, ale hlavně to, abychom si prakticky vyzkoušeli oživování, resuscitaci a celý proces rozpoznávání jestli pacient dýchá či nedýchá a jak použít defibrilační přístroj. Je to velice zajímavé, nikdy jsem se s tím nesetkal a doufám, že to ani potřebovat nebudu, ale ta zkušenost je určitě dobrá a každý by, si myslím, to měl vědět”, říká Bc. Radek Vich, vedoucí odboru životního prostřední Městského úřadu Vrchlabí.