29 Květen 2019

Žáci ZŠ Dolní Branná zpívali pacientům dlouhodobě hospitalizovaným v Nemocnici Vrchlabí

Žáci základní školy Dolní Branná zazpívali dlouhodobě nemocným pacientům na oddělení Následné péče Nemocnice Vrchlabí. Tímto příjemným zpestřením poděkovali nemocnici za pozvání na nedávný Den hygieny rukou, který navštívilo téměř 200 dětí a dalších zájemců.

Oddělení dlouhodobé lůžkové péče poskytuje především ošetřovatelskou péči a kondiční rehabilitační péči pacientům s chronickými chorobami, po cévních mozkových příhodách, úrazech i ortopedických výkonech. Pacienti dostávají komplexní péči zaměřenou nejen na zdravotní stav, ale také na otázky psychické a sociální. Věnuje se jim zkušený tým zdravotnických pracovníků, který úzce spolupracuje s konziliárními lékaři jiných odborností a pracovníky protetiky.

Moderně vybavené oddělení disponuje celkem 35 lůžky na 15 útulně zařízených pokojích. Z toho čtyři pokoje jsou nadstandardní jednolůžkové s vlastní koupelnou se sprchovým koutem a WC nebo LCD televizorem. Další dvou, tří a čtyřlůžkové pokoje jsou vybavené polohovatelnými lůžky, televizorem nebo připojením k internetu prostřednictvím Wi-Fi.