21 Prosinec 2019

Vrchlabští hokejoví trenéři byli na školení v nemocnici Vrchlabí

Téměř dvacítka trenérů a funkcionářů hokejového klubu HC Stadion Vrchlabí absolvovala tento týden ve zdejší horské nemocnici kurz první pomoci. Kromě části, kdy se dozvěděli mnoho praktických zajímavostí z teorie, pro ně byla největším přínosem praktická část, kdy si resuscitaci mohli sami vyzkoušet a seznámili se i s důležitým přístrojem zvaným defibrilátor.

Měli jsme možnost vidět skvěle připravenou prezentaci s výkladem od odborníků z oddělení akutní medicíny. Vyzkoušeli jsme si praktický postup první pomoci na figurínách s okamžitou zpětnou vazbou,“ uvedl zdejší hrající trenér Tomáš Jirků.
Na figuríně předváděl resuscitaci MUDr. Malikdin Andar, primář oddělení akutní medicíny. „Cílem školení je, aby se i laická veřejnost dozvěděla podrobnosti o náhlé zástavě oběhu a také zlepšit poskytnutí první pomoci ještě před příjezdem rychlé záchranné služby,“ komentuje Andar.

Velmi přínosná byla instruktáž a ukázka, jak správně pracovat přímo s defibrilátorem, který patří k vybavení zimního stadionu,“ dodal Jirků. Sám je rád, že zatím nemá praktickou zkušenost s tím, že by musel dávat první pomoc na ledě nebo třeba někde na ulici. První muž vrchlabského hokejového klubu, který s přehledem vévodí třetí nejvyšší soutěži se teď především těší na nadcházející vánoční svátky.

Mám je hrozně rád. Se vším co k Vánocům patří, včetně pohádek a cukroví. Zahálet ale nebudu. Máme na programu turnaje s dětmi, tréninky s rodičemi a také budeme trénovat s A-týmem, abychom byli dobře připraveni na druhou část sezóny,“ uzavřel.