17 Květen 2019

Vrchlabská nemocnice se zapojila do cvičení integrovaného záchranného systému

Erlebachova bouda, Vrchlabí – Z havarovaného autobusu stoupá dým. Ze zhruba čtyřicítky pasažérů je drtivá většina zraněná. Čtyři středně zraněné veze ZZS služba do Nemocnice Vrchlabí. Naštěstí se jedná „jen“ o taktické cvičení všech složek integrovaného záchranného systému Královéhradeckého kraje, které má název „Autobus2019“ „Cvičení bylo tematicky zaměřeno na dopravní nehodu turistického autobusu s velkým počtem zraněných osob. V naší nemocnici jsme cvičně aktivovali  traumatologický plán I. stupně. Důležitá pro nás byla příprava nemocnice Vrchlabí na mimořádnou událost,“ uvádí ředitel nemocnice Michal Mrázek.

Hlavním organizátorem akce, která se odehrála na silnici č.295 nad Erlebachovou boudou, mezi Špindlerovým Mlýnem a Špindlerovou boudou je Zdravotnická záchranná služba Královéhradeckého kraje. Cílem bylo zefektivnit komunikaci mezi policií, hasiči, záchrankou a okolními nemocnicemi. „Účel a cílem tohoto cvičení je prověření našich znalostí a nacvičených postupů týkající se příjmu výzvy, jejího zhodnocení, aktivace traumatologického plánu, stanovení úpravy provozního řádu, nastavení činnosti a koordinace chirurgického a anesteziologického týmu při mimořádné události. Důležité také bude procvičit komunikaci mezi jednotlivými týmy a také příjem a třídění zraněných,“ jmenuje primář  oddělení akutní medicíny  MUDr. Malikdin Andar.

Ve vrchlabské nemocnici se cvičení odehrálo na recepci, chirurgické ambulanci, na chirurgickém lůžkovém oddělení, operačním sále, na oddělení akutní medicíny a to jak v její lůžkové, tak i anesteziologické části. „Cvičení samozřejmě proběhlo za běžného provozu nemocnice,“ uzavřel primář Andar.