24 Leden 2017

Starostové navštívili Nemocnici Vrchlabí

Vedení Vrchlabské nemocnice pozvalo starosty Svazku obcí Horní Labe na přátelské setkání, které se uskutečnilo přímo v prostorách nemocnice. Akce se zúčastnili zástupci většiny měst a obcí patřících do Svazku obcí Horní Labe. Pozvání přijali od vedení společnosti Penta Hospitals, která nemocnici od července loňského roku vlastní, a také od MUDr. Božetěcha Jurenky, nového ředitele nemocnice. Cílem setkání bylo připomenout minulost a především představit současnost a budoucí směrování „nové“ Nemocnice Vrchlabí.

Společný program zahájil MUDr. Luděk Pelikán, jednatel společnosti Penta Hospitals, a krátce představil její dlouhodobé investice. V rámci své prezentace mimo jiné popsal stav nemocnice v období odkupu. „Naše nemocnice je velmi dobře přístrojově vybavena, což představuje velkou výhodu a dobrou výchozí pozici. Dlouhodobým cílem je stabilizovat nemocnici personálně a poskytovat pacientům kvalitní a bezpečnou péči,“ uvedl MUDr. Luděk Pelikán. Budoucnost a rozvoj nemocnice pak prezentoval její nový ředitel MUDr. Božetěch Jurenka. „Chceme se soustředit na rozvoj traumatologie, chirurgických oborů, ortopedie nebo interních oborů, jako například kardiologické ambulance. Chceme být v regionu hodně aktivní a nabízet občanům vysoce specializovanou péči. Vážíme si zájmu starostů o dění v nemocnici a v osobních setkáních budeme pokračovat i nadále,“ uvedl MUDr. Božetěch Jurenka. Součástí prezentace bylo také představení ostatních ambulancí, poraden a stávajících oddělení a jejich hlavních lékařů.

Závěrečná diskuze ukázala, že starostové mají o dění v nemocnici velký zájem. Dotazy směrovali především na výhled do budoucna, stabilizaci a prosperitu v oblasti regionálního zdravotnictví. „Kromě rozvoje oborů je důležité, aby Nemocnice Vrchlabí byla přátelská a vstřícná k pacientům, a jejich spokojenost je pro nás hlavní prioritou,“ ujistil starosty MUDr. Jurenka.

A že je co rozvíjet a na čem stavět, se starostové a radní přesvědčili osobně při prohlídce některých oddělení, ambulancí nebo například moderního a zrekonstruovaného urgentního příjmu.

Své dojmy z působení v nemocnici pak nový ředitel se starosty probral na společném obědě v nemocniční jídelně, kde mohli hosté ochutnat běžnou stravu pro pacienty a zaměstnance. Reakce na kvalitu a chuť jídla byla velmi pozitivní. Je přitom známo, že strava patří mezi hlavní parametry spokojenosti pacienta při pobytu v nemocnici.

Výsledkem společného setkání je vyjádření vzájemné podpory a snaha o spolupráci do budoucna, například v oblasti motivace k prevenci zdraví obyvatel v regionu.