6 Červen 2018

Penta vstupuje do segmentu sociálních služeb. Koupila majoritu v ALZHEIMER HOME

Praha 4. června – Společnost Penta Hospitals CZ získala majoritní podíl ve skupině Alzheimer Home, která se řadí k předním provozovatelům specializovaných zařízení v péči o nemocné s Alzheimerovou chorobou a jinými typy demence. Získává tak tři špičková zařízení s celkovou kapacitou 220 lůžek. Další zařízení jsou v přípravě. Specifikem registrovaného poskytovatele sociálních služeb Alzheimer Home je ucelené propojení zdravotních a sociálních služeb pod jednou střechou.

Pro Pentu Hospitals CZ, která v České republice provozuje pět nemocnic a další zdravotnická zařízení, jde o významný posun do segmentu sociálních služeb. "Počet pacientů trpících Alzheimerovou chorobou a dalšími formami degenerativních onemocnění stále roste a s ohledem na demografický vývoj bude bohužel tento trend pokračovat. Alzheimer Home jsou moderní zařízení s rodinným zázemím a profesionálním ošetřovatelským týmem. Chceme navázat na dosavadní skvělou práci a poskytovat pacientům kvalitní a komplexní péči," říká jednatelka Penta Hospitals CZ Mgr. Barbora Vaculíková.

Alzheimer Home si zachová stávající profesionální management, který společnost řídil doposud. Společnost bude čerpat ze synergií s ostatními zdravotnickými zařízeními skupiny Penta Hospitals CZ i ze spolupráce se sítí lékáren Dr. Max, která rovněž patří mateřské společnosti Penta Investments.

“Vstup skupiny Penta přispěje Alzheimer Home k dalšímu rozvoji a posílení jeho pozice významného hráče v oblasti sociálních služeb. Už nyní představujeme předního poskytovatele v Praze, spojení s tak silným investorem nám však napomůže k další expanzi na celorepublikové úrovni, a především povede k dalšímu rozvoji služeb pro naše klienty,” dodává zakladatel a spoluvlastník Alzheimer Home MUDr. Boris Šťastný.

Alzheimer Home v současnosti provozuje své domovy v Praze 4 – Kunraticích, v Praze 8 – Libni a středočeských Pyšelích. Během několika měsíců přibydou dvě zbrusu nová zařízení v Praze 22 – Pitkovicích a Praze 12 – Modřanech. Do konce letošního roku tak přesáhne kapacita ústavu 420 lůžek.

Penta Hospitals CZ patří do skupiny Penta Investments. Provozuje nebo vlastní nemocnice ve Vrchlabí, Sokolově, Ostrově, Sušici, Psychiatrickou nemocnici v Písku a dále několik ambulantních zařízení.

Kontakt pro více informací: