Soubory cookie nám pomáhají poskytovat, chránit a zlepšovat naše služby. Pokud budete náš web používat i nadále, vyjádříte tím svůj souhlas s našimi zásadami týkajícími se souborů cookie. Další informace
1 Únor 2018

Penta Hospitals CZ koupila Psychiatrickou nemocnici Písek

  • 12:00

Společnost Penta Hospitals CZ koupila píseckou psychiatrickou nemocnici od holdingu RG Investment a začlení ji do stávající sítě čtyř nemocnic a dalších zdravotnických zařízení, které provozuje. Moderní psychiatrická nemocnice v Písku poskytuje následnou a dlouhodobou lůžkovou péči, ambulantní službu, rehabilitaci, ošetřovatelskou péči v sociálním prostředí pacienta nebo paliativní péči.

 

„Nemocnice je moderní vysoce specializované pracoviště v dobré kondici a se zkušeným týmem lékařů a zdravotnickým personálem. Potenciál vidíme ve spolupráci s Nemocnicí Ostrov, která je lídrem v psychiatrické péči v Karlovarském kraji“, uvedla Mgr. Barbora Vaculíková, jednatelka společnosti Penta Hospitals CZ.

Nemocnice se v roce 2015 přestěhovala do moderní zrekonstruované budovy v prostorách Žižkových kasáren. Zvýšila se tak její kapacita z 57 až na současných 112 lůžek.

"Vstup silného investora je pro naši nemocnici dobrou zprávou. Ve spojení s našimi dlouholetými profesními zkušenostmi bude možné nemocnici dále rozvíjet ve prospěch pacientů, ale také zaměstnanců," dodal MUDr. Robert Kučera, primář Psychiatrické nemocnice Písek.

Dlouhodobou strategií společnosti Penta Hospitals CZ je budovat stabilní síť zdravotnických zařízení. Potenciál vidí ve vybudování komplexního ekosystému zdravotnických zařízení a jejich vzájemné spolupráci - od ambulantních specialistů přes akutní péči až po péči následnou a dlouhodobou. Chce poskytovat komplexní péči napříč zdravotnictvím.


Penta Hospitals CZ

Penta Hospitals CZ buduje síť zdravotnických zařízení a vlastní Nemocnici Vrchlabí, Nemocnici Ostrov a ambulantní zařízení v Karlových Varech. Dále provozuje Nemocnici Sokolov a Nemocnici Sušice. Je součástí nadnárodního holdingu Penta Hospitals International, který provozuje ve střední Evropě více než 30 nemocnic a 40 ambulantních zařízení.


Kontakt pro více informací:

Penta Hospitals CZ: Lenka Holá, tisková mluvčí, lenka.hola@pentahospitals.cz, tel. 602 300 271

 

Článek na Denik.cz