Soubory cookie nám pomáhají poskytovat, chránit a zlepšovat naše služby. Pokud budete náš web používat i nadále, vyjádříte tím svůj souhlas s našimi zásadami týkajícími se souborů cookie. Další informace
9 Leden 2017

Novým ředitelem Nemocnice Vrchlabí byl jmenován MUDr. Božetěch Jurenka

  • 12:00

Od 1. ledna 2017 stojí v čele Nemocnice Vrchlabí MUDr. Božetěch Jurenka, který přichází s bohatými medicínskými i manažerskými zkušenostmi získanými mimo jiné na předních pražských pracovištích. Nový ředitel bude zodpovídat za chod a rozvoj medicínské části nemocnice. Do nové pozice ho jmenoval MUDr. Luděk Pelikán, jednatel společnosti Penta Hospitals CZ, která Nemocnici Vrchlabí vlastní. Společnost Penta Hospitals CZ se bude i nadále podílet na řízení administrativní části nemocnice a jejím rozvoji. Prioritou nového ředitele je především rozvoj chirurgických a interních oborů a zvýšení spokojenosti pacientů s poskytovanou péčí.

„Jsem velmi rád, že jsem mohl do ředitelského křesla jmenovat právě Dr. Jurenku. Je pro mne osobně ideálním kandidátem na tuto pozici a velmi si ho vážím jak profesně, tak osobnostně. Je zkušeným odborníkem s více než pětadvacetiletou praxí v oboru anesteziologie a intenzivní medicíny a dlouhodobě vedl velké klinické pracoviště v ÚVN Praha. Má ovšem i bohaté manažerské zkušenosti, které získal v období řízení zdravotnické služby Armády ČR. Nového ředitele bude čekat náročné období, ale pevně věřím, že naváže na dosavadní práci a výrazným způsobem se zasadí o další nasměrování Nemocnice Vrchlabí. Dlouhodobým cílem je stabilizovat nemocnici personálně a poskytovat pacientům kvalitní a bezpečnou péči. Jen tak můžeme obyvatelům Vrchlabí znovu nabídnout kvalitní služby. Čekají nás velké výzvy a tvrdá práce, které však budou stát za to. Vidět odcházet zdravé a spokojené pacienty je velká motivace,“ říká MUDr. Luděk Pelikán, jednatel společnosti Penta Hospitals CZ. 

„Věřím, že při řízení Nemocnice Vrchlabí bohatě zúročím své dosavadní zkušenosti a poznatky z předchozího působení. Naše nemocnice je velmi dobře přístrojově vybavena, což představuje velkou výhodu a dobrou výchozí pozici. Většina stávajícího personálu nemocnice je loajální, stabilní a odborně na výši a jejich práce si vážím,“ říká MUDr. Božetěch Jurenka, nově jmenovaný ředitel. „Naší prioritou je rozvoj oddělení chirurgie a traumatologie, kde má Nemocnice Vrchlabí velice dobrou tradici. Náš tým na konci loňského roku posílili zkušení specialisté z chirurgie. Tým anesteziologů se pak rozroste o nové kolegy během prvního kvartálu 2017. Rozvoj nemine ani interní oddělení, které je základním oborem a srdcem každé nemocnice. Kromě již zmíněného rozvoje kvalitní péče v chirurgických a interních oborech je pro mě důležité, aby Nemocnice Vrchlabí byla přátelská a vstřícná k našim pacientům. Názor pacientů nás bude rozhodně zajímat, protože jejich spokojenost je naší prioritou,“ dodává nově jmenovaný ředitel nemocnice. 

MUDr. Božetěch Jurenka vystudoval lékařství na Vojenském lékařském výzkumném a doškolovacím ústavu J. E. Purkyně a Univerzity Karlovy v Hradci Králové. Získal odborné atestace v oborech všeobecného lékařství a anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny. Má za sebou dlouholetou praxi vedoucího lékaře a primáře anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny na předních pražských pracovištích – v Nemocnici Na Homolce a v Ústřední vojenské nemocnici (ÚVN) Praha. Manažerské zkušenosti nabyl také ve vysokých manažerských pozicích v Armádě České republiky (AČR), kde mimo jiné působil jako Náčelník vojenské zdravotnické služby AČR. Nechybí mu ani bohaté osobní zkušenosti s válečnou medicínou a medicínou katastrof. V letech 2007 až 2008 totiž působil jako hlavní anesteziolog polní nemocnice v Afghánistánu a podílel se na organizaci leteckých transportů a zajištění těžce raněných, nejen českých, vojáků do domovských zemí.

Dr. Jurenka je rodák z Frýdku-Místku. Mezi jeho zájmy patří mimo jiné přístrojové jeskynní potápění, horské kolo, lyžování a fotografování vč. podvodního. Dříve závodně plaval.


Nemocnice Vrchlabí, jejíž historie se datuje až do r. 1832, se nachází v samém centru horské rekreační oblasti Krkonoš. Nemocnice v posledních letech prošla řadou rekonstrukcí a modernizací, ať už ve smyslu rozšíření spektra svých služeb, tak jejich kvality. V současné době je schopna poskytovat specializované zdravotní služby i nad rámec základních medicínských oborů, zejména v ambulantní sféře, ale i specializovanou péči na svých odděleních anestesiologie a resuscitace, vnitřního lékařství, chirurgie, rehabilitace či oddělení následné péče. Od 1. července 2016 je novým majitelem Nemocnice Vrchlabí společnost Penta Hospitals CZ, s.r.o., jejímž cílem do budoucna je nejen udržet kvalitní péči pro pacienty, ale zejména nadále zlepšovat jejich komfort v procesu léčby a zvyšovat tak celkovou spokojenost. Prioritou je empatický a komplexní přístup ke všem pacientům bez rozdílu.


Kontakt pro více informací: PENTA Hospitals CZ, Lenka Holá, lenka.hola@pentahospitals.cz, tel. 602 300 271

Tisková zpráva ke stažení: ZDE