7 Březen 2019

Medical Point zajistí zdravotní dozor při závodech SP ve sjezdovém lyžování ve Špindlerově Mlýně.

Špindlerův Mlýn 7. března - Na zdraví a bezpečí návštěvníků závodů světového poháru ve sjezdovém lyžování ve Špindlerové Mlýně v pátek a v sobotu 8. a 9. března bude dohlížet lékařský tým z unikátní traumatologicko-chirurgické ambulance Medical Point, která se nachází bezprostředně pod sjezdovkami ve Svatém Petru.

Přímo mezi diváky podél trati i na tribunách budou působit 4 dvojčlenné týmy v jasně označených stejnokrojích tvořených zdravotní sestrou specializovanou na traumatologii a druhou na intenzivní medicínu. U sebe budou mít základní materiálové vybavení na poskytnutí rychlého ošetření. V případě potřeby tak budou připraveni zasáhnout hned na místě nebo pacienta dopravit do centra Medical Point, které bude v době akce posílené o dalšího lékaře, který bude ve spolupráci s Horskou službou vyjíždět za pacienty přímo do terénu. Na příjem pacientů bude připravená i Nemocnice Vrchlabí, které Medical Point patří.

"O tisíce návštěvníků závodů i o samotné závodníky bude postaráno na nejvyšší profesionální úrovni a jsme rádi, že se na tom budeme spolu se zdravotnickým týmem FIS a Horskou službou podílet," říká ředitel Nemocnice Vrchlabí MUDr. Michal Mrázek a dodává: "Na vrcholnou sportovní akci ve Špindlerové Mlýně jsme se důkladně připravili. Naší výhodou je, že můžeme využít naše zkušenosti, které máme z již dvouletého provozu Medical Pointu, který je přímo součástí lyžařského areálu. Prostředí tak důvěrně známe. Divákům přejeme pěknou podívanou a závodnicím hodně štěstí a co nejlepší výsledky.“

Medical Point bude v provozu po celou dobu konání závodů. Zároveň poskytne zázemí pro potřeby antidopingové kontroly. Zdravotníci Medical Pointu budou přítomni i na pátečním večerním programu.

Podrobné informace získají návštěvníci na webových stránkách https://www.worldcup2019.cz a https://www.nemocnicevrchlabi.cz.

Medical Point a Nemocnice Vrchlabí patří do skupiny Penta Hospitals CZ, která v ČR provozuje síť nemocnic a dalších zdravotnických zařízení. Vlastníkem skupiny je Penta Investments.

Kontakt pro více informací:

TISKOVÁ ZPRÁVA KE STAŽENÍ ZDE