Soubory cookie nám pomáhají poskytovat, chránit a zlepšovat naše služby. Pokud budete náš web používat i nadále, vyjádříte tím svůj souhlas s našimi zásadami týkajícími se souborů cookie. Další informace
24 Září 2018

Den zdraví s Nemocnici Vrchlabí přilákal 500 návštěvníků

  • 12:00

Téměř 500 zájemců z Vrchlabí a jeho okolí přišlo v sobotu 22. září 2018 na Den zdraví, který ve svém areálu uspořádala Nemocnice Vrchlabí. Ta je součástí sítě zdravotnických zařízení společnosti Penta Hospitals CZ.

„Akce Den zdraví měla zejména preventivní charakter. Prevence je cesta, jak si zdraví udržet co nejdéle a proto jsme v nemocnici připravili program prevence pod vedením odborníků. Jsem moc ráda, že přilákala vysoký počet návštěvníků a pevně věřím, že si Den zdraví s Nemocnicí Vrchlabí najde v kalendáři své pravidelné místo,“ říká Mgr. Barbora Vaculíková, generální ředitelka Penta Hospitals CZ. 

Pro návštěvníky byl připraven Stan prevence, ve kterém si mohli nechat zkontrolovat znaménka (prevence rakoviny kůže) a změřit krevní tlak. Od zdravotníků a zástupců společnosti Ecolab se dozvěděli, jak si správně umýt ruce pomocí UV lampy a desinfekčního prostředku s fluorescenční látkou a také základní pravidla první pomoci. Zároveň se návštěvníci mohli seznámit se službami úrazové ambulance Medical Point, která patří Nemocnici Vrchlabí.  Medical Point je umístěný na dojezdu sjezdovek ve Svatém Petru ve Špindlerově Mlýně a v současnosti se připravuje na nadcházející zimní sezónu.

V laboratoři byl největší zájem o určování krevních skupin, kdy laborantky zpracovávaly vzorky až do večerních hodin. Zájemci si rovněž nechávali změřit glykémii, tedy koncentraci cukru v krvi, v rámci prevence  cukrovky. 

Program doprovázela tombola pro děti i dospělé o hodnotné ceny. Zaměstnanecká pojišťovna Škoda měla ve svém stanu odborníky na dentální hygienu, kteří vysvětlovali, jak správně pečovat o zuby a dásně. 

Na závěr akce proběhla ukázka záchranného hasičského sboru Škoda Auto, kdy hasiči rozstříhali automobil a vyprostili figuranta z vozu. 

Děkujeme panu Jiřímu Novákovi za fotoreportáž z akce Den zdraví s Nemocnicí Vrchlabí, fotky ke stažení naleznete zde

Kontakt pro více informací: