Soubory cookie nám pomáhají poskytovat, chránit a zlepšovat naše služby. Pokud budete náš web používat i nadále, vyjádříte tím svůj souhlas s našimi zásadami týkajícími se souborů cookie. Další informace
19 Leden 2021

Informace k očkování COVID19

Nemocnice Vrchlabí je připravena k vakcinaci obyvatel Vrchlabska, s kterou již začala minulý týden dle instrukcí z Ministerstva zdravotnictví.

 

Více
16 Prosinec 2020

Antigenní testy

Do plošného testování antigenními testy se zapojuje i Nemocnice Vrchlabí! Začínáme již tento čtvrtek tj. 17.12. 2020

 

Více
8 Prosinec 2020

HLEDÁME DO NOVÉHO TÝMU VŠEOBECNÉ SESTRY

Otevíráme od 1. 4. 2021 ve zrekonstruovaných prostorách nemocnice oddělení ortopedie.

 

Více
4 Listopad 2020

OMEZENÍ PROVOZU GYNEKOLOGICKÉ AMBULANCE

Do odvolání nebudeme ordinovat v pondělí a nebudeme na pondělní ordinace objednávat.

 

Více
4 Září 2020

Ambulance rehabilitační a fyzikální medicíny

Dovolte nám vás tímto informovat o nově otevřené ambulanci rehabilitační a fyzikální medicíny v naší nemocnici, a to již příští čtvrtek tj. 10.9.2020.

 

Více
28 Srpen 2020

II. KOLO VÝBĚROVÉHO ŘÍZENÍ

NA REZIDENČNÍ MÍSTO 2020 PRO TYTO OBORY: Chirurgie (1 místo)

 

Více
17 Srpen 2020

Jak komunikovat s Vašimi blízkými po dobu zákazu návštěv, čtěte !

Více
31 Červenec 2020

POZOR zákaz návštěv

Vážení pacienti a rodinní příslušníci,

 

vzhledem k zhoršující se epidemiologické situaci nákazy  COVID 19 si Vás dovolujeme informovat  o obnovení zákazu návštěv v naší nemocnici  a to od 31.7. 2020  až do odvolání.

 

 

 

 

 

Více
3 Červenec 2020

Rezidenční místa - chirurg

I. KOLO VÝBĚROVÉHO ŘÍZENÍ NA REZIDENČNÍ MÍSTO 2020 PRO TYTO OBORY - Chirurgie (1 místo)

 

Více
26 Červen 2020

Letní brigáda

Nabízíme možnost placené brigády studentům SZŠ, VOŠ a VŠ.

Více
9 Červen 2020

VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ NA REZIDENČNÍ MÍSTA – II.KOLO

dle Vyhlášky č. 186/2009 Sb., o stanovení postupu při vyhlášení výběrového řízení na rezidenční místo, průběhu výběrového řízení na rezidenční místo a základních kritériích výběru rezidenta (o rezidenčních místech)

Více
5 Červen 2020

Rekonstrukce a uzavření oddělení

Vážení pacienti, dovolte nám Vás tímto informovat o přerušení provozu následujících oddělení naší nemocnice, a to z důvodu malování a rekonstrukce:

Více
22 Květen 2020

Zrušení zákazu návštěv

Na doporučení Ministerstva zdravotnictví s  účinností od 25.5.2020 je naší milou povinností Vás informovat o zrušení zákazu návštěv na všech lůžkových odděleních naši nemocnice.

 

Více
12 Květen 2020

VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ NA REZIDENČNÍ MÍSTA

dle Vyhlášky č. 186/2009 Sb., o stanovení postupu při vyhlášení výběrového řízení na rezidenční místo, průběhu výběrového řízení na rezidenční místo a základních kritériích výběru rezidenta (o rezidenčních místech)

 

 

Více
20 Duben 2020

Informace o provozu

Vážení pacienti,

  • Vzhledem k aktuální epidemiologické situaci ve výskytu onemocnění COVID-19 a v návaznosti na doporučení Ministerstva zdravotnictví ze dne 14. dubna 2020, můžeme pozvolna navyšovat počty pacientů v našich ambulancích a začít s elektivními operacemi.
  • Stále je ovšem nezbytné a důležité dodržovat protiepidemické opatření a to následovně:
Více
25 Březen 2020

Poučení pro pacienty COVID 19

Poučení pro pacienty COVID 19

 

 

Více
16 Březen 2020

Mimořádná opatření - omezení provozu

Vzhledem k vývoji epidemie COVID - 19 rozhodla Nemocnice Vrchlabí přijmout  další ochranná opatření a to uzavřením, popř. omezením provozu některých našich ambulancí zatím do 31.3.2020 následovně:

 

Více
3 Březen 2020

Zákaz návštěv

Vážení pacienti, rodinní příslušníci,


s ohledem na nepříznivou epidemiologickou situaci a na zdravotní stav našich pacientů vyhlašujeme od 2. 3. 2020 zákaz návštěv na všech odděleních naší nemocnice, a to do odvolání.

 

 

Více
21 Únor 2020

Zrušení zákazu návštěv

Vážení pacienti a rodinní příslušníci, na základě poklesu respiračních onemocnění ruší Nemocnice Vrchlabí od 21.2.2020 zákaz návštěv.

 

 

 

 

 

Více
31 Leden 2020

Zákaz návštěv

Vážení pacienti, dovolujeme si Vás informovat, že z důvodu nárůstu respiračních onemocnění je od 31.1.2020 v Nemocnici Vrchlabí zákaz návštěv na všech lůžkových odděleních až do odvolání.

Děkujeme za pochopení, MUDr. Michal Mrázek, ředitel

 

Více
7 Leden 2020

Poděkování za podporu Dětského domova Vrchlabí

Rádi bychom touto cestou poděkovali všem, kteří společně s Nemocnicí Vrchlabí podpořili Dětský domov ve Vrchlabí. V rámci dobročinné vánoční tomboly se podařilo na podporu aktivit dětí v domově na konci roku vybrat více než 61 tisíc korun.

 

Více
21 Prosinec 2019

Ordinační doba - Gynekologická ambulance

Více
21 Prosinec 2019

Vrchlabští hokejoví trenéři byli na školení v nemocnici Vrchlabí

Téměř dvacítka trenérů a funkcionářů hokejového klubu HC Stadion Vrchlabí absolvovala tento týden ve zdejší horské nemocnici kurz první pomoci. Kromě části, kdy se dozvěděli mnoho praktických zajímavostí z teorie, pro ně byla největším přínosem praktická část, kdy si resuscitaci mohli sami vyzkoušet a seznámili se i s důležitým přístrojem zvaným defibrilátor.

 

Více
14 Listopad 2019

Učitelé z Hostinného si osvojili pravidla první pomoci

Učitelé Střední a základní školy Sluneční v Hostinném ve středu výjimečně nezamířili vyučovat děti, ale hromadně do nemocnice. Ve horské nemocnici absolvovali kurz první pomoci. Kromě části, kdy se dozvěděli mnoho praktických zajímavostí z teorie pro ně byla největším přínosem praktická část, kdy si resuscitaci mohli sami vyzkoušet. A seznámili se i s důležitým přístrojem zvaným defibrilátor.

 

Více
2 Říjen 2019

Sestřičky udělaly křížovkami radost těm nejstarším pacientům

Více než 30 balíčků s ovocem, sušenky a jiné pochutiny rozdala Zuzana Kvardová, hlavní sestra Nemocnice Vrchlabí zdejším pacientům v rámci Dne seniorů, který připadá na 1.října.

 

 

Více
6 Srpen 2019

Rezidenční místa

Nemocnice Vrchlabí, s.r.o. v souladu s Vyhláškou č. 186/2009 Sb., o rezidenčních místech, vyhlašuje II. KOLO VÝBĚROVÉHO ŘÍZENÍ NA REZIDENČNÍ MÍSTO 2019 PRO TYTO OBORY: Chirurgie (1 místo)

 

Více
6 Srpen 2019

Královehradecký kraj poskytl naší nemocnice dotaci na realizaci projektu:

Kompletní propojení nemocničního informačního systému s informačním systémem ZZS KHK.   

 

Více
1 Červenec 2019

Rezidenční místa - lékaři

Nemocnice Vrchlabí, s.r.o. v souladu s Vyhláškou č. 186/2009 Sb., o rezidenčních místech, vyhlašuje VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ NA REZIDENČNÍ MÍSTO 2019 PRO TYTO OBORY: Chirurgie (1 místo)

 

Více
24 Červen 2019

Omezení provozu jednotlivých oddělení

Více
29 Květen 2019

Žáci ZŠ Dolní Branná zpívali pacientům dlouhodobě hospitalizovaným v Nemocnici Vrchlabí

Žáci základní školy Dolní Branná zazpívali dlouhodobě nemocným pacientům na oddělení Následné péče Nemocnice Vrchlabí. Tímto příjemným zpestřením poděkovali nemocnici za pozvání na nedávný Den hygieny rukou, který navštívilo téměř 200 dětí a dalších zájemců.

 

 

Více
17 Květen 2019

Vrchlabská nemocnice se zapojila do cvičení integrovaného záchranného systému

Erlebachova bouda, Vrchlabí – Z havarovaného autobusu stoupá dým. Ze zhruba čtyřicítky pasažérů je drtivá většina zraněná. Čtyři středně zraněné veze ZZS služba do Nemocnice Vrchlabí. Naštěstí se jedná „jen“ o taktické cvičení všech složek integrovaného záchranného systému Královéhradeckého kraje, které má název „Autobus2019“ „Cvičení bylo tematicky zaměřeno na dopravní nehodu turistického autobusu s velkým počtem zraněných osob. V naší nemocnici jsme cvičně aktivovali  traumatologický plán I. stupně. Důležitá pro nás byla příprava nemocnice Vrchlabí na mimořádnou událost,“ uvádí ředitel nemocnice Michal Mrázek.

 

 

Více
10 Květen 2019

Zdravotníci ve vrchlabské nemocnici opět předváděli, jak si správně umýt ruce

Více než  150  dětí z několika základních škol a dalších zájemců se v pondělí v areálu Nemocnice Vrchlabí zúčastnilo akce "Zachraň život, umývej si ruce". Preventivně osvětový program v rámci mezinárodního dne hygieny rukou opět po roce pořádala nemocnice ve spolupráci s českou kanceláří Světové zdravotnické organizace (WHO) a společností ECOLAB. Pro děti i dospělé byly před budovou Následné péče připraveny stanoviště s prezentací správné desinfekce rukou a ukázkami první pomoci včetně možnosti praktického nácviku.

 

Více
9 Květen 2019

REZIDENČNÍ MÍSTA - nelékaři

Nemocnice Vrchlabí s.r.o. v souladu s Vyhláškou č. 186/2009 Sb., o rezidenčních místech, vyhlašuje 

VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ NA REZIDENČNÍ MÍSTO PRO NELEKÁŘSKÉ ZDRAVOTNICKÉ POVOLÁNÍ PRO ROK 2019 V TOMTO OBORU SPECIALIZAČNÍHO VZDĚLÁVÁNÍ

 

Více
30 Duben 2019

Lékaři vrchlabské nemocnice naučili zdejší strážníky jak pracovat s defibrilátorem

Odborné proškolení od lékařů vrchlabské nemocnice mají za sebou zdejší městští policisté. Zkušení lékaři učili strážníky, jak mají zacházet s nově pořízeným defibrilátorem. Budou tak ještě více připraveni zachránit život lidem na ulici, kteří zkolabují kvůli náhlým problémům se srdcem. Defibrilátor v ceně necelých 50.000 korun pořídilo město Vrchlabí, lékaři ze zdejší nemocnice radili i při výběru. S nemocnicí město spolupracuje již dlouhodobě.

 

Více
7 Březen 2019

Medical Point zajistí zdravotní dozor při závodech SP ve sjezdovém lyžování ve Špindlerově Mlýně.

Špindlerův Mlýn 7. března - Na zdraví a bezpečí návštěvníků závodů světového poháru ve sjezdovém lyžování ve Špindlerové Mlýně v pátek a v sobotu 8. a 9. března bude dohlížet lékařský tým z unikátní traumatologicko-chirurgické ambulance Medical Point, která se nachází bezprostředně pod sjezdovkami ve Svatém Petru. 

 

 

Více
18 Říjen 2018

Zaměstnanci Městského úřadu Vrchlabí prošli kurzem první pomoci

Bezmála 30 zaměstnanců Městského úřadu ve Vrchlabí prošlo 17. října 2018 kurzem první pomoci, který pro ně, na základě žádosti úřadu, zorganizovala Nemocnice Vrchlabí.

 

Více
4 Říjen 2018

Nemocnice Vrchlabí oslavila Den seniorů

První den v měsíci říjnu je každoročně Mezinárodním svátkem všech seniorů. V Nemocnici Vrchlabí se rozhodli tento den oslavit den poté a na oddělení následné péče se rozdávali dárky. „Rozhodli jsme se tento den pacientům zpříjemnit. Na oddělení leží někteří pacienti i několik měsíců a změna v režimu dne je pro ně příjemným zpestřením.“ říká ředitel Nemocnice Vrchlabí MUDr. Michal Mrázek.

 

Více
1 Říjen 2018

Vážíme si Vaší práce

Nemocnice Vrchlabí přeje hezký svátek všem lékařkám a lékařům. Mezinárodní den lékařů je oslavován na celém světě vždy 1. října na počest všem lékařům zachraňujícím životy mnoha lidí po celém světě. Jedná se o obdivuhodné a náročné povolání, které si zasluhuje velké uznání a respekt.

Děkujeme za Vaši práci a péči o naše zdraví.

Více
24 Září 2018

Den zdraví s Nemocnici Vrchlabí přilákal 500 návštěvníků

Téměř 500 zájemců z Vrchlabí a jeho okolí přišlo v sobotu 22. září 2018 na Den zdraví, který ve svém areálu uspořádala Nemocnice Vrchlabí. Ta je součástí sítě zdravotnických zařízení společnosti Penta Hospitals CZ.

Více
4 Září 2018

Krkonošské gymnázium a Střední odborná škola spolupracuje s Nemocnicí Vrchlabí.

Krkonošské gymnázium a Střední odborná škola navázalo spolupráci s Nemocnicí Vrchlabí. V rámci pracoviště školy v Hostinném se totiž vedle původního maturitního oboru Sociální činnost  nově otevírá obor Ošetřovatel.

Více
10 Srpen 2018

Rezidenční místa - nelékaři - II. kolo

Nemocnice Vrchlabí s.r.o. v souladu s Vyhláškou č. 186/2009 Sb., o rezidenčních místech, vyhlašuje II. KOLO VÝBĚROVÉHO ŘÍZENÍ NA REZIDENČNÍ MÍSTO PRO NELEKÁŘSKÉ ZDRAVOTNICKÉ POVOLÁNÍ PRO ROK 2018 V TOMTO OBORU SPECIALIZAČNÍHO VZDĚLÁVÁNÍ: Klinická hematologie a transfuzní služba (1 místo)

Více
9 Červenec 2018

Rezidenční místa - nelékaři

Nemocnice Vrchlabí s.r.o. v souladu s Vyhláškou č. 186/2009 Sb., o rezidenčních místech, vyhlašuje VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ NA REZIDENČNÍ MÍSTA PRO NELEKÁŘSKÁ ZDRAVOTNICKÁ POVOLÁNÍ PRO ROK 2018 V TĚCHTO OBORECH SPECIALIZAČNÍHO VZDĚLÁVÁNÍ:

Více
29 Červen 2018

Rezidenční místa – lékaři

Nemocnice Vrchlabí s.r.o. v souladu s Vyhláškou č. 186/2009 Sb., o rezidenčních místech, vyhlašuje VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ NA REZIDENČNÍ MÍSTO PRO TENTO OBOR: Chirurgie

Více
6 Červen 2018

Penta vstupuje do segmentu sociálních služeb. Koupila majoritu v ALZHEIMER HOME

Praha 4. června – Společnost Penta Hospitals CZ získala majoritní podíl ve skupině Alzheimer Home, která se řadí k předním provozovatelům specializovaných zařízení v péči o nemocné s Alzheimerovou chorobou a jinými typy demence. Získává tak tři špičková zařízení s celkovou kapacitou 220 lůžek. Další zařízení jsou v přípravě. Specifikem registrovaného poskytovatele sociálních služeb Alzheimer Home je ucelené propojení zdravotních a sociálních služeb pod jednou střechou.

Více
30 Květen 2018

Bojíme se narkózy? Jaká jsou rizika? Ročně se u nás uskuteční asi 850 000 anestezií.

Primář Oddělení akutní medicíny Vrchlabská nemocnice MUDr. Malikdin Andar v naší radioporadně. Téma: anestezie. Lidé mají obecně strach ze ztráty kontroly nad sebou samými a u anestezie je děsí hlavně to, že nevědí, co se s nimi v průběhu operace děje. 

Více
11 Květen 2018

MEZINÁRODNÍ DEN SESTER

Nemocnice Vrchlabí přeje hezký svátek všem sestrám, ale i dalším pracovníkům ošetřovatelského týmu jako jsou fyzioterapeuti, laboranti, zdravotnické asistentky a asistenti, sanitářky, sanitáři a ošetřovatelky. Mezinárodní den sester je oslavován na celém světě vždy 12. května u příležitosti výročí narozenin Florence Nightingale.

Více
9 Květen 2018

Ruce jsou nejčastějším přenašečem infekcí. Děti zjišťovaly, jak si je umýt

Vrchlabí - Zhruba 250 dětí z několika základních i mateřských škol a další zájemci z řad veřejnosti navštívili preventivně-osvětovou akci "Zachraň život - umývej si ruce" v Nemocnici Vrchlabí.

Více
24 Duben 2018

Sporty a úrazy

Úrazy na bicyklech, bruslích, koloběžkách a při turistice. Poúrazová chirurgie

Více
12 Duben 2018

Mezinárodní den hygieny rukou

V rámci Mezinárodního dne hygieny rukou, který dle kalendáře Světové zdravotnické organizace (WHO) připadá na 5.5. jsme připravili akci pod názvem "Zachraň život - umývej si ruce".

Více
10 Duben 2018

Ambulance pod sjezdovkou se osvědčila

Ambulance Medical Point u paty areálu Svatý Petr ve Špindlerově Mlýně se osvědčila. Lékaři z nemocnice ve Vrchlabí letošní zimu ordinovali vůbec poprvé v Česku v ordinaci přímo pod sjezdovkou.

Více
12 Únor 2018

Nemocnice Vrchlabí rozšiřuje poskytovanou péči

Horská nemocnice ve Vrchlabí v minulém roce zvýšila stav personálu o 30 kvalifikovaných zaměstnanců. Počet operací v nemocnici vzrostl o 100 procent.

Více
12 Únor 2018

Zákaz návštěv

S platností od 12. února 2018 platí v Nemocnici Vrchlabí zákaz návštěv pacientů. 
Důvodem je chřipková epidemie. 
Zákaz platí do odvolání.

Více
12 Únor 2018

Zákaz návštěv - ODVOLÁN

S platností od 19. března 2018 je v Nemocnici Vrchlabí ODVOLÁN ZÁKAZ NÁVŠTĚV PACIENTŮ.

Více
1 Únor 2018

Penta Hospitals CZ koupila Psychiatrickou nemocnici Písek

Společnost Penta Hospitals CZ koupila píseckou psychiatrickou nemocnici od holdingu RG Investment a začlení ji do stávající sítě čtyř nemocnic a dalších zdravotnických zařízení, které provozuje. Moderní psychiatrická nemocnice v Písku poskytuje následnou a dlouhodobou lůžkovou péči, ambulantní službu, rehabilitaci, ošetřovatelskou péči v sociálním prostředí pacienta nebo paliativní péči.

 

Více
27 Listopad 2017

Ve zdravotnictví ztrátové obory nejsou

Porodní asistentka, sestra na JIP, manažerka v nemocnici. Jestli se o někom dá říci, že se na nejvyšší pozice dostal „od píky“, pro Barboru Vaculíkovou to platí stoprocentně. Sympatická tmavovláska strávila na různých pozicích ve zdravotnictví dvacet let. 

Více
28 Červen 2017

Ekumenická bohoslužba pod širým nebem

Ve Vrchlabské nemocnici se poprvé konala bohoslužba pod širým nebem. Vrchlabská nemocnice získala svou patronku. Stala se jí Svatá Anna, která je ochránkyní nejen matek a manželství, ale také samotného Vrchlabí. Ta teď bude bdít nejen nad městem, ale i nad zdravím pacientů a schopnostmi lékařů v nemocnici, která se nachází v samém centru horské rekreační oblasti Krkonoš.

 

Více
16 Červen 2017

Bohoslužba pod širým nebem

Nemocnice Vrchlabí s Římskokatolickou farností děkanství Vrchlabí Vás srdečně zvou na ekumenickou bohoslužbu, která se bude konat ve středu 21. června 2017 v 16:00 v areálu nemocnice společně s vystoupením flétnistů ze ZUŠ Vrchlabí.

Více
30 Květen 2017

Dětský den se Soptíkem

Dětský den s jedinečnou výstavou techniky složek IZS proběhl už po deváté ve Vrchlabí na paloučku U Učíků.

Více
23 Květen 2017

Hledáme posily do svého týmu

Perspektivní a ekonomicky stabilní soukromé zdravotnické zařízení hledá posily do svého týmu. 

VŠEOBECNÉ SESTRY a ZDRAVOTNICKÉ ASISTENTY, úspěšné uchazeče plně zaškolíme

Více
3 Květen 2017

Nemocnice Vrchlabí se stala partnerem mobilní aplikace Záchranka

Cílem spolupráce je informovat naše pacienty i veřejnost o možnosti jak rychle a snadno přivolat pomoc s co největší přesností lokalizace místa události. 

Dosavadní zkušenosti s aplikací Záchranka jasně ukazují, že se jedná o výborného pomocníka k rychlému přivolání záchranné služby. Díky přesné lokalizaci pacientů a dalším informacím, které aplikace zasílá, bylo možné výrazně zkrátit čas příjezdu ZZS. Tým aplikace Záchranka se stále snaží přicházet s inovacemi, proto je na duben letošního roku připraveno mnoho novinek.

Více
24 Duben 2017

Nemocnice Vrchlabí se stala partnerem Helicopter Show 2017

Nejrozsáhlejší letecká a motoristická show v České republice – to je Helicopter Show a Rally Show v Hradci Králové. Dvě akce za jedno vstupné! Špičková letadla od předních světových výrobců, nejnovější modely aut a nepřeberné množství adrenalinových zážitků na vlastní kůži. Součástí akce je i odborný seminář, kde se bude prezentovat náš tým Medical Patrol. 

Více
20 Březen 2017

AUDI SNOWJAM – pojďte si to s námi užít!

Již druhým rokem je Nemocnice Vrchlabí hrdým partnerem akce AUDI SNOWJAM. Jedná se o letos jubilejní 10.ročník snowboardového a hudebního festivalu, přičemž hlavní závod je opět součástí světového poháru FIS a zároveň kvalifikace na ZOH 2018. Ve dnech 21.-26.3.2017 se tak můžete těšit na dny plné sportu, adrenalinu a zábavy. A vy buďte spolu s Nemocnicí Vrchlabí při tom!

 

 

Více
8 Březen 2017

Setkání vedení ZP Škoda a Nemocnice Vrchlabí s praktickými lékaři

Nemocnice Vrchlabí ve spolupráci se Zaměstnaneckou pojišťovnou Škoda uspořádaly 1. března 2017 setkání s praktickými lékaři pro dospělé, praktickými lékaři pro děti a dorost a gynekology z Vrchlabí. Ředitel Nemocnice Vrchlabí MUDr. Božetěch Jurenka prezentoval přítomným lékařům informace o aktuálním dění v nemocnici a představil spektrum poskytované péče. Zaměřil se především na chirurgické oddělení, internu a laboratorní pracoviště. Akce se účastnili primáři a vedoucí lékaři jednotlivých oddělení, kteří se po skončení oficiální části programu zapojili do diskuze s praktiky a gynekology.

 

Více
3 Březen 2017

Omrzliny – jak je poznat a správně léčit


S dotazy na téma omrzliny se na našich ambulancích setkáváme často, obzvláště nyní - v zimních dnech. Proto je namístě jim věnovat trochu prostoru a říci si, co to omrzliny jsou, jak je správně zaléčit a v neposlední řadě, jak jim předcházet, abychom se s nimi vůbec nesetkali.

Více
20 Únor 2017

Jste po úrazu či operaci a lékař Vám doporučil berle?

Berle a hole vůbec nejsou určeny jen starým lidem s omezenou hybností. Jejich používání je nutné i u lidí po úrazech či operacích dolních končetin a není zdaleka tak samozřejmé, jak se může na první pohled zdát. Při špatném používání berlí totiž hrozí dokonce postižení nervů v podpaží či zápěstí.

 

Více
30 Leden 2017

Prohřejte se a buďte zdraví!

V následujících dnech nás podle předpovědí čekají velké mrazy, současně republiku sužuje chřipka. Prevence je tedy více než namístě a není nic jednoduššího než sáhnout do domácích zdrojů.

Více
24 Leden 2017

Starostové navštívili Nemocnici Vrchlabí

Vedení Vrchlabské nemocnice pozvalo starosty Svazku obcí Horní Labe na přátelské setkání, které se uskutečnilo přímo v prostorách nemocnice. Akce se zúčastnili zástupci většiny měst a obcí patřících do Svazku obcí Horní Labe. Pozvání přijali od vedení společnosti Penta Hospitals, která nemocnici od července loňského roku vlastní, a také od MUDr. Božetěcha Jurenky, nového ředitele nemocnice. Cílem setkání bylo připomenout minulost a především představit současnost a budoucí směrování „nové“ Nemocnice Vrchlabí.

Více
23 Leden 2017

Bolí Vás v krku? Antibiotika nejsou k vyléčení vždy nutná!

Bolest v krku patří na podzim a v zimě k velmi častým obtížím, přesto se ne vždy jedná o angínu. Proto nepanikařte a neutíkejte hned k lékaři, aby Vám předepsal antibiotika, ta jsou totiž nutná v méně než třetině případů. 

Více
9 Leden 2017

Víte, jaké jsou možnosti rychlé diagnostiky v ordinacích praktických lékařů?

Mnoho pacientů a jejich lékařů se dostane do situace, kdy je potřeba správnou diagnózu stanovit rychle a následně zahájit efektivní léčbu daného onemocnění. Ne vždy nám k takovému posouzení stačí pouze klinické vyšetření, a proto má již velké procento lékařů ve svých ordinacích tzv. testy rychlé diagnostiky.

Více
5 Leden 2017

Horečka v dětském věku - jak ji snížit?

Horečka je definována jako vzestup tělesné teploty (resp. teploty tělesného jádra) nad 38°C, měřeno v podpaží, resp. nad 38,5°C měřeno v zadečku. Sama o sobě není nemocí, je jen příznakem onemocnění a patří k obranným mechanizmům v těle. Proto také není třeba se jí za každou cenu hned od nástupu bránit. Při správném snižování horečky (nad 38°C) pomocí léčivých přípravků je nicméně zásadní, aby byly podávány v dávce vypočítané podle tělesné hmotnosti dítěte. Cílem je vyvarovat se nejen jejich předávkování, ale i poddávkování.

Více