Soubory cookie nám pomáhají poskytovat, chránit a zlepšovat naše služby. Pokud budete náš web používat i nadále, vyjádříte tím svůj souhlas s našimi zásadami týkajícími se souborů cookie. Další informace
28 Červen 2017

Ekumenická bohoslužba pod širým nebem

Ve Vrchlabské nemocnici se poprvé konala bohoslužba pod širým nebem. Vrchlabská nemocnice získala svou patronku. Stala se jí Svatá Anna, která je ochránkyní nejen matek a manželství, ale také samotného Vrchlabí. Ta teď bude bdít nejen nad městem, ale i nad zdravím pacientů a schopnostmi lékařů v nemocnici, která se nachází v samém centru horské rekreační oblasti Krkonoš.

 

Více
16 Červen 2017

Bohoslužba pod širým nebem

Nemocnice Vrchlabí s Římskokatolickou farností děkanství Vrchlabí Vás srdečně zvou na ekumenickou bohoslužbu, která se bude konat ve středu 21. června 2017 v 16:00 v areálu nemocnice společně s vystoupením flétnistů ze ZUŠ Vrchlabí.

Více
30 Květen 2017

Dětský den se Soptíkem

Dětský den s jedinečnou výstavou techniky složek IZS proběhl už po deváté ve Vrchlabí na paloučku U Učíků.

Více
23 Květen 2017

Hledáme posily do svého týmu

Perspektivní a ekonomicky stabilní soukromé zdravotnické zařízení hledá posily do svého týmu. 

VŠEOBECNÉ SESTRY a ZDRAVOTNICKÉ ASISTENTY, úspěšné uchazeče plně zaškolíme

Více
3 Květen 2017

Nemocnice Vrchlabí se stala partnerem mobilní aplikace Záchranka

Cílem spolupráce je informovat naše pacienty i veřejnost o možnosti jak rychle a snadno přivolat pomoc s co největší přesností lokalizace místa události. 

Dosavadní zkušenosti s aplikací Záchranka jasně ukazují, že se jedná o výborného pomocníka k rychlému přivolání záchranné služby. Díky přesné lokalizaci pacientů a dalším informacím, které aplikace zasílá, bylo možné výrazně zkrátit čas příjezdu ZZS. Tým aplikace Záchranka se stále snaží přicházet s inovacemi, proto je na duben letošního roku připraveno mnoho novinek.

Více
24 Duben 2017

Nemocnice Vrchlabí se stala partnerem Helicopter Show 2017

Nejrozsáhlejší letecká a motoristická show v České republice – to je Helicopter Show a Rally Show v Hradci Králové. Dvě akce za jedno vstupné! Špičková letadla od předních světových výrobců, nejnovější modely aut a nepřeberné množství adrenalinových zážitků na vlastní kůži. Součástí akce je i odborný seminář, kde se bude prezentovat náš tým Medical Patrol. 

Více
20 Březen 2017

AUDI SNOWJAM – pojďte si to s námi užít!

Již druhým rokem je Nemocnice Vrchlabí hrdým partnerem akce AUDI SNOWJAM. Jedná se o letos jubilejní 10.ročník snowboardového a hudebního festivalu, přičemž hlavní závod je opět součástí světového poháru FIS a zároveň kvalifikace na ZOH 2018. Ve dnech 21.-26.3.2017 se tak můžete těšit na dny plné sportu, adrenalinu a zábavy. A vy buďte spolu s Nemocnicí Vrchlabí při tom!

 

 

Více
15 Březen 2017

Naše Medical Patrola je také partnerem lyžařské školy Skol Max

Již na začátku letošní lyžařské sezóny iniciovala naše nemocnice novou službu – dohled zdravotníků z Medical Patrol nad bezpečností dětí v lyžařské škole ve Špindlerově Mlýně. Děti samozřejmě na sjezdovce vždy doprovází instruktor, ovšem v případě, že by se i přesto něco stalo, jsou naši zdravotníci prakticky okamžitě na místě a profesionálně se o dítě postarají.

Zmíněná lyžařská škola je návštěvníky Špindlerova Mlýna hojně využívaná. Na následujících řádcích tedy přinášíme rozhovor s manažerkou lyžařské školy Kamilou Klausovou,  která vám nejen přiblíží činnost lyžařské školy, ale také zodpoví nejčastější dotazy, které ze strany rodičů padají.

Více
8 Březen 2017

Setkání vedení ZP Škoda a Nemocnice Vrchlabí s praktickými lékaři

Nemocnice Vrchlabí ve spolupráci se Zaměstnaneckou pojišťovnou Škoda uspořádaly 1. března 2017 setkání s praktickými lékaři pro dospělé, praktickými lékaři pro děti a dorost a gynekology z Vrchlabí. Ředitel Nemocnice Vrchlabí MUDr. Božetěch Jurenka prezentoval přítomným lékařům informace o aktuálním dění v nemocnici a představil spektrum poskytované péče. Zaměřil se především na chirurgické oddělení, internu a laboratorní pracoviště. Akce se účastnili primáři a vedoucí lékaři jednotlivých oddělení, kteří se po skončení oficiální části programu zapojili do diskuze s praktiky a gynekology.

 

Více
3 Březen 2017

Omrzliny – jak je poznat a správně léčit


S dotazy na téma omrzliny se na našich ambulancích setkáváme často, obzvláště nyní - v zimních dnech. Proto je namístě jim věnovat trochu prostoru a říci si, co to omrzliny jsou, jak je správně zaléčit a v neposlední řadě, jak jim předcházet, abychom se s nimi vůbec nesetkali.

Více
20 Únor 2017

Jste po úrazu či operaci a lékař Vám doporučil berle?

Berle a hole vůbec nejsou určeny jen starým lidem s omezenou hybností. Jejich používání je nutné i u lidí po úrazech či operacích dolních končetin a není zdaleka tak samozřejmé, jak se může na první pohled zdát. Při špatném používání berlí totiž hrozí dokonce postižení nervů v podpaží či zápěstí.

 

Více
30 Leden 2017

Prohřejte se a buďte zdraví!

V následujících dnech nás podle předpovědí čekají velké mrazy, současně republiku sužuje chřipka. Prevence je tedy více než namístě a není nic jednoduššího než sáhnout do domácích zdrojů.

Více
24 Leden 2017

Starostové navštívili Nemocnici Vrchlabí

Vedení Vrchlabské nemocnice pozvalo starosty Svazku obcí Horní Labe na přátelské setkání, které se uskutečnilo přímo v prostorách nemocnice. Akce se zúčastnili zástupci většiny měst a obcí patřících do Svazku obcí Horní Labe. Pozvání přijali od vedení společnosti Penta Hospitals, která nemocnici od července loňského roku vlastní, a také od MUDr. Božetěcha Jurenky, nového ředitele nemocnice. Cílem setkání bylo připomenout minulost a především představit současnost a budoucí směrování „nové“ Nemocnice Vrchlabí.

Více
23 Leden 2017

Bolí Vás v krku? Antibiotika nejsou k vyléčení vždy nutná!

Bolest v krku patří na podzim a v zimě k velmi častým obtížím, přesto se ne vždy jedná o angínu. Proto nepanikařte a neutíkejte hned k lékaři, aby Vám předepsal antibiotika, ta jsou totiž nutná v méně než třetině případů. 

Více
9 Leden 2017

Novým ředitelem Nemocnice Vrchlabí byl jmenován MUDr. Božetěch Jurenka

Od 1. ledna 2017 stojí v čele Nemocnice Vrchlabí MUDr. Božetěch Jurenka, který přichází s bohatými medicínskými i manažerskými zkušenostmi získanými mimo jiné na předních pražských pracovištích. Nový ředitel bude zodpovídat za chod a rozvoj medicínské části nemocnice. Do nové pozice ho jmenoval MUDr. Luděk Pelikán, jednatel společnosti Penta Hospitals CZ, která Nemocnici Vrchlabí vlastní. Společnost Penta Hospitals CZ se bude i nadále podílet na řízení administrativní části nemocnice a jejím rozvoji. Prioritou nového ředitele je především rozvoj chirurgických a interních oborů a zvýšení spokojenosti pacientů s poskytovanou péčí.

Více
9 Leden 2017

Víte, jaké jsou možnosti rychlé diagnostiky v ordinacích praktických lékařů?

Mnoho pacientů a jejich lékařů se dostane do situace, kdy je potřeba správnou diagnózu stanovit rychle a následně zahájit efektivní léčbu daného onemocnění. Ne vždy nám k takovému posouzení stačí pouze klinické vyšetření, a proto má již velké procento lékařů ve svých ordinacích tzv. testy rychlé diagnostiky.

Více
5 Leden 2017

Horečka v dětském věku - jak ji snížit?

Horečka je definována jako vzestup tělesné teploty (resp. teploty tělesného jádra) nad 38°C, měřeno v podpaží, resp. nad 38,5°C měřeno v zadečku. Sama o sobě není nemocí, je jen příznakem onemocnění a patří k obranným mechanizmům v těle. Proto také není třeba se jí za každou cenu hned od nástupu bránit. Při správném snižování horečky (nad 38°C) pomocí léčivých přípravků je nicméně zásadní, aby byly podávány v dávce vypočítané podle tělesné hmotnosti dítěte. Cílem je vyvarovat se nejen jejich předávkování, ale i poddávkování.

Více
4 Prosinec 2016

Pijte zelený čaj a buďte zdraví!

Účinky zeleného čaje na naše zdraví jsou známy již po staletí, a to nejen účinky na naše fyzické zdraví, ale ve velké míře také na naši psychiku. Zelený čaj se mimo jiné podílí na prevenci Parkinsonovy či Alzheimerovy nemoci, rakoviny, aterosklerózy či na snížení hladiny cholesterolu v krvi. A co bude zajímat zejména ženy – podílí se i na rychlejším metabolismu a spalování tuků.

Více
25 Listopad 2016

Je čas na očkování proti klíšťové encefalitidě

Přestože klíšťová encefalitida může být relativně závažným a komplikujícím onemocněním, spousta lidí ji takto stále ještě nevnímá. Není snadnější preventivní opatření než se proti ní nechat naočkovat, vždyť kompletní očkování zajišťuje ochranu u 97–98,5 % pacientů.

Více
18 Listopad 2016

Dávejte si pozor na náledí!

Déšť, sníh a mráz s sebou každou zimu přináší hned několik rizik, ale jedním z nejvážnějších je určitě náledí.

Více
7 Listopad 2016

Nový primář interního oddělení

Od prosince 2016 bude tým Penta Hospitals CZ rozšířen o velmi cenného člena, nového primáře interního oddělení. Pan primář, MUDr. Jaroslav Kajzr, Ph.D., mnoho let pracoval v Británii jako internista a kardiolog, jehož hlavním zaměřením byla echokardiografie. 

Více
31 Říjen 2016

Očkování proti chřipce – ano či ne?

Opět je před námi období vyššího výskytu chřipky a s ním také znovu vyvstává otázka, jak je to tedy s očkováním proti tomuto onemocnění. Máme se nechat očkovat nebo nemáme? Jak velká je pravděpodobnost, že onemocníme? A nejsou rizika očkování větší než rizika plynoucí ze samotné nemoci

Více
21 Říjen 2016

S podzimem přijde vyšší počet nachlazení a angín

Už několik týdnů tu máme podzim a s poklesem venkovních teplot přichází ruku v ruce i celá řada nemocí. Ordinace lékařů jsou zaplněné a stížnosti a stesky pacientů jsou stále stejné – rýma, kašel a bolesti v krku.

Více
7 Červenec 2016

Penta Investments získala první nemocnici v Česku

Vrchlabí musí být pro návštěvníky hor první volbou, říká šéf nemocnic Penty

 

Více
1 Červenec 2016

Penta Hospitals CZ, s.r.o. kupuje nemocnici ve Vrchlabí.

Od 1. 7. 2016, je novým majitelem Česko-Německé Horské Nemocnice Krkonoše, s.r.o. společnost Penta Hospitals CZ, s.r.o., člen investiční skupiny Penta

Více