Soubory cookie nám pomáhají poskytovat, chránit a zlepšovat naše služby. Pokud budete náš web používat i nadále, vyjádříte tím svůj souhlas s našimi zásadami týkajícími se souborů cookie. Další informace
9 Červenec 2018

Rezidenční místa - nelékaři

Nemocnice Vrchlabí s.r.o. v souladu s Vyhláškou č. 186/2009 Sb., o rezidenčních místech, vyhlašuje VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ NA REZIDENČNÍ MÍSTA PRO NELEKÁŘSKÁ ZDRAVOTNICKÁ POVOLÁNÍ PRO ROK 2018 V TĚCHTO OBORECH SPECIALIZAČNÍHO VZDĚLÁVÁNÍ:

Více
2 Červenec 2018

SERIÁL ZPRÁVY Z NEMOCNICE VRCHLABÍ, 8. díl

Radní královéhradeckého kraje pro zdravotnictví Aleš Cabicar a starosta Vrchlabí a zároveň senátor za Trutnovsko Jan Sobotka navštívili vrchlabskou nemocnici a prošli většinu oddělení i přilehlý areál. Tématem setkání bylo společné seznámení se s provozem, klíčovými lékaři a také s rozvojovými plány nemocnice. Průvodce jim dělali jednatelka společnosti Penta Hospitals Barbora Vaculíková a ředitel nemocnice Michal Mrázek. Společnost Penta Hospitals CZ nemocnici provozuje od roku 2016.

Více
29 Červen 2018

Rezidenční místa – lékaři

Nemocnice Vrchlabí s.r.o. v souladu s Vyhláškou č. 186/2009 Sb., o rezidenčních místech, vyhlašuje VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ NA REZIDENČNÍ MÍSTO PRO TENTO OBOR: Chirurgie

Více
22 Červen 2018

„Vrchlabská nemocnice nyní vzkvétá,“ uvedl starosta

Radní královéhradeckého kraje pro zdravotnictví Aleš Cabicar a starosta Vrchlabí a zároveň senátor za Trutnovsko Jan Sobotka navštívili vrchlabskou nemocnici a prošli většinu oddělení i přilehlý areál. Tématem setkání bylo společné seznámení se s provozem, klíčovými lékaři a také s rozvojovými plány nemocnice. Průvodce jim dělali jednatelka společnosti Penta Hospitals Barbora Vaculíková a ředitel nemocnice Michal Mrázek. Společnost Penta Hospitals CZ nemocnici provozuje od roku 2016. 

Více
6 Červen 2018

SERIÁL ZPRÁVY Z NEMOCNICE VRCHLABÍ, 7. díl

Chirurgické oddělení Nemocnice Vrchlabí provádí laparoskopické operace. V roce 2017 se jejich počet zvýšil. Dá se tedy říci, že nemocnice tuto šetrnou operativní metodu má zařazenou do pravidelného plánu operací. Tato operační metoda je šetrná k pacientovi, který stráví v nemocnici krátký čas a umožní mu rychlý návrat do domácího prostředí. Laparoskopie je endoskopická operační i diagnostická metoda, kdy se pomocí endoskopických nástrojů pod kontrolou speciální kamery provádějí operace orgánů dutiny břišní. Patří mezi novější a v mnoha indikacích preferované metody nejen léčby, ale i diagnostiky v chirurgii i jiných oborech – gynekologii, urologii. První laparoskopická operace byla uskutečněna v roce 1982, byla to laparoskopická apendektomie, tedy odstranění červovitého přívěsku slepého střeva. Následovala operace žlučníku a postupně se spektrum operačních výkonů rozšiřovalo ruku v ruce s rozvojem endoskopické techniky.

Více
6 Červen 2018

Penta vstupuje do segmentu sociálních služeb. Koupila majoritu v ALZHEIMER HOME

Praha 4. června – Společnost Penta Hospitals CZ získala majoritní podíl ve skupině Alzheimer Home, která se řadí k předním provozovatelům specializovaných zařízení v péči o nemocné s Alzheimerovou chorobou a jinými typy demence. Získává tak tři špičková zařízení s celkovou kapacitou 220 lůžek. Další zařízení jsou v přípravě. Specifikem registrovaného poskytovatele sociálních služeb Alzheimer Home je ucelené propojení zdravotních a sociálních služeb pod jednou střechou.

Více
6 Červen 2018

Lyžařská sezona jim dala zabrat, měli pětistovku operací

Vrchlabí - Nemocnice Vrchlabí představila nového ředitele, chirurga a dosavadního lékařského náměstka Michala Mrázka.

Více
31 Květen 2018

Nový ředitel vrchlabské nemocnice je chirurg. Chce zůstat na sále a operovat

Vrchlabí - Ředitelem Nemocnice Vrchlabí se stal od května Michal Mrázek. Zkušený chirurg, který byl od srpna minulého roku lékařským ředitelem zařízení, doufá, že se mu podaří skloubit direktorskou funkci s jeho původními povinnostmi na chirurgickém sále. „Nemohu si dovolit svůj medicínský obor opustit,“ říká.

Více
30 Květen 2018

Bojíme se narkózy? Jaká jsou rizika? Ročně se u nás uskuteční asi 850 000 anestezií.

Primář Oddělení akutní medicíny Vrchlabská nemocnice MUDr. Malikdin Andar v naší radioporadně. Téma: anestezie. Lidé mají obecně strach ze ztráty kontroly nad sebou samými a u anestezie je děsí hlavně to, že nevědí, co se s nimi v průběhu operace děje. 

Více
11 Květen 2018

MEZINÁRODNÍ DEN SESTER

Nemocnice Vrchlabí přeje hezký svátek všem sestrám, ale i dalším pracovníkům ošetřovatelského týmu jako jsou fyzioterapeuti, laboranti, zdravotnické asistentky a asistenti, sanitářky, sanitáři a ošetřovatelky. Mezinárodní den sester je oslavován na celém světě vždy 12. května u příležitosti výročí narozenin Florence Nightingale.

Více
9 Květen 2018

Ruce jsou nejčastějším přenašečem infekcí. Děti zjišťovaly, jak si je umýt

Vrchlabí - Zhruba 250 dětí z několika základních i mateřských škol a další zájemci z řad veřejnosti navštívili preventivně-osvětovou akci "Zachraň život - umývej si ruce" v Nemocnici Vrchlabí.

Více
24 Duben 2018

Sporty a úrazy

Úrazy na bicyklech, bruslích, koloběžkách a při turistice. Poúrazová chirurgie

Více
12 Duben 2018

Mezinárodní den hygieny rukou

V rámci Mezinárodního dne hygieny rukou, který dle kalendáře Světové zdravotnické organizace (WHO) připadá na 5.5. jsme připravili akci pod názvem "Zachraň život - umývej si ruce".

Více
10 Duben 2018

Ambulance pod sjezdovkou se osvědčila

Ambulance Medical Point u paty areálu Svatý Petr ve Špindlerově Mlýně se osvědčila. Lékaři z nemocnice ve Vrchlabí letošní zimu ordinovali vůbec poprvé v Česku v ordinaci přímo pod sjezdovkou.

Více
9 Duben 2018

Ve Svatém Petru v zimě lékaři ošetřili přes 200 lyžařů

ŠPINDLERŮV MLÝN Celkem 240 pacientů ošetřili zdravotníci ve špindlerovském Medical Pointu v letošní zimní sezoně. Do ambulance, kterou na dojezdu sjezdovek ve Svatém Petru provozuje vrchlabská nemocnice, lyžaři nejčastěji přicházeli s poraněním kolene nebo zápěstí.

Více
9 Duben 2018

První ambulance pod sjezdovkou řešila zlomeniny i pilulky po sexu

První zdravotnická ambulance v Čechách, umístěná na dojezdu sjezdovky ve Špindlerově Mlýně, ošetřila v zimní sezoně 240 pacientů. Dvě třetiny z nich byli cizinci.

Více
1 Duben 2018

SERIÁL ZPRÁVY Z NEMOCNICE VRCHLABÍ, 5. díl

Oddělení akutní medicíny je moderně vybavené oddělení Nemocnice Vrchlabí, které poskytuje stejnou škálu péče jako oddělení anesteziologie a resuscitace velkých nemocnic. Žádná nemocnice se v současné době neobejde bez kvalitního zázemí intenzivní péče a anesteziologie. Nemocnice Vrchlabí toto zázemí již má a dále je rozvíjí. Oddělení akutní medicíny (OAM) je chloubou zdejší nemocnice.

 

 

 

Více
28 Březen 2018

Pracovníci krkonošských infocenter prošli kurzem první pomoci

Vrchlabí - Vůbec poprvé se pracovníci z informačních center z celých Krkonoš v úterý hromadně proškolili v tom, jak správně a rychle poskytnout zraněnému nebo nemocnému erudovanou první pomoc nebo mu dát alespoň přesnou radu. Kurz společně organizovali lékaři z Nemocnice Vrchlabí a vedení zdejšího městského úřadu. Jedná se o přípravu před květnovým začátkem letní části turistické sezony.

Více
13 Březen 2018

Primář interního oddělení v radioporadně

Téma: neinvazivní kardiologie a diagnostika kardiovaskulárních onemocnění

Více
28 Únor 2018

SERIÁL ZPRÁVY Z NEMOCNICE VRCHLABÍ, 4. díl

„Nemocnice ve Vrchlabí je stále v lepší kondici. Má nakročeno správným směrem k tomu, aby se stala ozdobou celých Krkonoš. Důležité je, aby nemocnici uvěřili a vrátili se další zkušení lidé, kteří budou znovu vytvářet obraz našeho zařízení,“ myslí si primář Oddělení dlouhodobé lůžkové péče Karel Vácha, zkušený lékař s více než 40 letou praxí, který ve Vrchlabí pracuje téměř 10 let.

 

Více
14 Únor 2018

SERIÁL ZPRÁVY Z NEMOCNICE VRCHLABÍ, 3. díl

V lednovém vydání časopisu PULS byla v rubrice Dopisy čtenářů uveřejněna pochvala lékařům z interního oddělení, které si velmi vážíme a děkujeme za ni. V dnešním dílu našeho seriálu o vrchlabské nemocnici si proto blíže představíme právě oddělení Vnitřního lékařství - Internu a zejména Oddělení neinvazivní kardiologie. Interní oddělení zajišťuje léčbu širokého spektra chorob, jako jsou nemoci srdce, cév, zažívacího traktu, cukrovka, poruchy tukového metabolismu, choroby ledvin a další. Zároveň provádí předoperační vyšetření a preventivní prohlídky. 

 

Více
12 Únor 2018

Nemocnice Vrchlabí rozšiřuje poskytovanou péči

Horská nemocnice ve Vrchlabí v minulém roce zvýšila stav personálu o 30 kvalifikovaných zaměstnanců. Počet operací v nemocnici vzrostl o 100 procent.

Více
12 Únor 2018

Nemocnice zažehnala personální krizi, nakoupila špičkové přístroje

Vrchlabí - Nejmodernější a v Čechách ojedinělý echokardiografický přístroj 4D za šest milionů korun, který dokáže velmi přesně odhalit onemocnění a vady srdce, využívá kardiologická ambulance Nemocnice Vrchlabí. „Umožňuje posouzení srdce na špičkové úrovni,“ poukázal na jeho výjimečnost primář interního oddělení Jaroslav Kajzr. „Naši pacienti tak již nemusí jezdit kvůli vyšetření do vzdálených center,“ dodal.

Více
12 Únor 2018

Zákaz návštěv

S platností od 12. února 2018 platí v Nemocnici Vrchlabí zákaz návštěv pacientů. 
Důvodem je chřipková epidemie. 
Zákaz platí do odvolání.

Více
12 Únor 2018

Zákaz návštěv - ODVOLÁN

S platností od 19. března 2018 je v Nemocnici Vrchlabí ODVOLÁN ZÁKAZ NÁVŠTĚV PACIENTŮ.

Více
1 Únor 2018

Penta Hospitals CZ koupila Psychiatrickou nemocnici Písek

Společnost Penta Hospitals CZ koupila píseckou psychiatrickou nemocnici od holdingu RG Investment a začlení ji do stávající sítě čtyř nemocnic a dalších zdravotnických zařízení, které provozuje. Moderní psychiatrická nemocnice v Písku poskytuje následnou a dlouhodobou lůžkovou péči, ambulantní službu, rehabilitaci, ošetřovatelskou péči v sociálním prostředí pacienta nebo paliativní péči.

 

Více
14 Leden 2018

SERIÁL ZPRÁVY Z NEMOCNICE VRCHLABÍ, 2. díl

Dalším tématem seriálu o Nemocnici Vrchlabí je chirurgie a traumatologie. 

Více
8 Leden 2018

Vrchlabští lékaři ošetřují hned u sjezdovky

ŠPINDLERŮV MLÝN V největším krkonošském středisku zraněným lyžařům od letošní sezony pomáhají lékaři přímo pod černou sjezdovkou ve Svatém Petru. Vrchlabská nemocnice v mobilní buňce otevřela detašované pracoviště, traumatologickochirurgickou ambulanci, ve které zdravotníci zhodnotí stav pacienta a na místě mu zajistí co nejrychlejší odborné ošetření. Medical Point bude v provozu celou zimní sezonu od 8.30 do 16.30 hodin.

Více
24 Prosinec 2017

Události ČT1 - reportáž o Medical Pointu

Podívejte se na další reportáž o Medical Pointu ve Špindlerově Mlýně.

 

Více
23 Prosinec 2017

Studio 6 - reportáž o Medical Pointu

Lékaři na lyžích - lékaři nově poskytují pomoc přímo pod kopci ve Špindlerově Mlýně – Svatém Petru. 

 

Více
14 Prosinec 2017

SERIÁL ZPRÁVY Z NEMOCNICE VRCHLABÍ, 1. díl

Popis současného stavu Nemocnice Vrchlabí, který je spojený s úspěšým vstupem finanční skupiny Penta Hospitals CZ a angažováním nového lékařského ředitele MUDr. Michala Mrázka, je prvním dílem tohoto nemocničního seriálu. 

Více
27 Listopad 2017

Ve zdravotnictví ztrátové obory nejsou

Porodní asistentka, sestra na JIP, manažerka v nemocnici. Jestli se o někom dá říci, že se na nejvyšší pozice dostal „od píky“, pro Barboru Vaculíkovou to platí stoprocentně. Sympatická tmavovláska strávila na různých pozicích ve zdravotnictví dvacet let. 

Více
28 Červen 2017

Ekumenická bohoslužba pod širým nebem

Ve Vrchlabské nemocnici se poprvé konala bohoslužba pod širým nebem. Vrchlabská nemocnice získala svou patronku. Stala se jí Svatá Anna, která je ochránkyní nejen matek a manželství, ale také samotného Vrchlabí. Ta teď bude bdít nejen nad městem, ale i nad zdravím pacientů a schopnostmi lékařů v nemocnici, která se nachází v samém centru horské rekreační oblasti Krkonoš.

 

Více
16 Červen 2017

Bohoslužba pod širým nebem

Nemocnice Vrchlabí s Římskokatolickou farností děkanství Vrchlabí Vás srdečně zvou na ekumenickou bohoslužbu, která se bude konat ve středu 21. června 2017 v 16:00 v areálu nemocnice společně s vystoupením flétnistů ze ZUŠ Vrchlabí.

Více
30 Květen 2017

Dětský den se Soptíkem

Dětský den s jedinečnou výstavou techniky složek IZS proběhl už po deváté ve Vrchlabí na paloučku U Učíků.

Více
23 Květen 2017

Hledáme posily do svého týmu

Perspektivní a ekonomicky stabilní soukromé zdravotnické zařízení hledá posily do svého týmu. 

VŠEOBECNÉ SESTRY a ZDRAVOTNICKÉ ASISTENTY, úspěšné uchazeče plně zaškolíme

Více
3 Květen 2017

Nemocnice Vrchlabí se stala partnerem mobilní aplikace Záchranka

Cílem spolupráce je informovat naše pacienty i veřejnost o možnosti jak rychle a snadno přivolat pomoc s co největší přesností lokalizace místa události. 

Dosavadní zkušenosti s aplikací Záchranka jasně ukazují, že se jedná o výborného pomocníka k rychlému přivolání záchranné služby. Díky přesné lokalizaci pacientů a dalším informacím, které aplikace zasílá, bylo možné výrazně zkrátit čas příjezdu ZZS. Tým aplikace Záchranka se stále snaží přicházet s inovacemi, proto je na duben letošního roku připraveno mnoho novinek.

Více
24 Duben 2017

Nemocnice Vrchlabí se stala partnerem Helicopter Show 2017

Nejrozsáhlejší letecká a motoristická show v České republice – to je Helicopter Show a Rally Show v Hradci Králové. Dvě akce za jedno vstupné! Špičková letadla od předních světových výrobců, nejnovější modely aut a nepřeberné množství adrenalinových zážitků na vlastní kůži. Součástí akce je i odborný seminář, kde se bude prezentovat náš tým Medical Patrol. 

Více
20 Březen 2017

AUDI SNOWJAM – pojďte si to s námi užít!

Již druhým rokem je Nemocnice Vrchlabí hrdým partnerem akce AUDI SNOWJAM. Jedná se o letos jubilejní 10.ročník snowboardového a hudebního festivalu, přičemž hlavní závod je opět součástí světového poháru FIS a zároveň kvalifikace na ZOH 2018. Ve dnech 21.-26.3.2017 se tak můžete těšit na dny plné sportu, adrenalinu a zábavy. A vy buďte spolu s Nemocnicí Vrchlabí při tom!

 

 

Více
8 Březen 2017

Setkání vedení ZP Škoda a Nemocnice Vrchlabí s praktickými lékaři

Nemocnice Vrchlabí ve spolupráci se Zaměstnaneckou pojišťovnou Škoda uspořádaly 1. března 2017 setkání s praktickými lékaři pro dospělé, praktickými lékaři pro děti a dorost a gynekology z Vrchlabí. Ředitel Nemocnice Vrchlabí MUDr. Božetěch Jurenka prezentoval přítomným lékařům informace o aktuálním dění v nemocnici a představil spektrum poskytované péče. Zaměřil se především na chirurgické oddělení, internu a laboratorní pracoviště. Akce se účastnili primáři a vedoucí lékaři jednotlivých oddělení, kteří se po skončení oficiální části programu zapojili do diskuze s praktiky a gynekology.

 

Více
3 Březen 2017

Omrzliny – jak je poznat a správně léčit


S dotazy na téma omrzliny se na našich ambulancích setkáváme často, obzvláště nyní - v zimních dnech. Proto je namístě jim věnovat trochu prostoru a říci si, co to omrzliny jsou, jak je správně zaléčit a v neposlední řadě, jak jim předcházet, abychom se s nimi vůbec nesetkali.

Více
20 Únor 2017

Jste po úrazu či operaci a lékař Vám doporučil berle?

Berle a hole vůbec nejsou určeny jen starým lidem s omezenou hybností. Jejich používání je nutné i u lidí po úrazech či operacích dolních končetin a není zdaleka tak samozřejmé, jak se může na první pohled zdát. Při špatném používání berlí totiž hrozí dokonce postižení nervů v podpaží či zápěstí.

 

Více
30 Leden 2017

Prohřejte se a buďte zdraví!

V následujících dnech nás podle předpovědí čekají velké mrazy, současně republiku sužuje chřipka. Prevence je tedy více než namístě a není nic jednoduššího než sáhnout do domácích zdrojů.

Více
24 Leden 2017

Starostové navštívili Nemocnici Vrchlabí

Vedení Vrchlabské nemocnice pozvalo starosty Svazku obcí Horní Labe na přátelské setkání, které se uskutečnilo přímo v prostorách nemocnice. Akce se zúčastnili zástupci většiny měst a obcí patřících do Svazku obcí Horní Labe. Pozvání přijali od vedení společnosti Penta Hospitals, která nemocnici od července loňského roku vlastní, a také od MUDr. Božetěcha Jurenky, nového ředitele nemocnice. Cílem setkání bylo připomenout minulost a především představit současnost a budoucí směrování „nové“ Nemocnice Vrchlabí.

Více
23 Leden 2017

Bolí Vás v krku? Antibiotika nejsou k vyléčení vždy nutná!

Bolest v krku patří na podzim a v zimě k velmi častým obtížím, přesto se ne vždy jedná o angínu. Proto nepanikařte a neutíkejte hned k lékaři, aby Vám předepsal antibiotika, ta jsou totiž nutná v méně než třetině případů. 

Více
9 Leden 2017

Víte, jaké jsou možnosti rychlé diagnostiky v ordinacích praktických lékařů?

Mnoho pacientů a jejich lékařů se dostane do situace, kdy je potřeba správnou diagnózu stanovit rychle a následně zahájit efektivní léčbu daného onemocnění. Ne vždy nám k takovému posouzení stačí pouze klinické vyšetření, a proto má již velké procento lékařů ve svých ordinacích tzv. testy rychlé diagnostiky.

Více
5 Leden 2017

Horečka v dětském věku - jak ji snížit?

Horečka je definována jako vzestup tělesné teploty (resp. teploty tělesného jádra) nad 38°C, měřeno v podpaží, resp. nad 38,5°C měřeno v zadečku. Sama o sobě není nemocí, je jen příznakem onemocnění a patří k obranným mechanizmům v těle. Proto také není třeba se jí za každou cenu hned od nástupu bránit. Při správném snižování horečky (nad 38°C) pomocí léčivých přípravků je nicméně zásadní, aby byly podávány v dávce vypočítané podle tělesné hmotnosti dítěte. Cílem je vyvarovat se nejen jejich předávkování, ale i poddávkování.

Více
4 Prosinec 2016

Pijte zelený čaj a buďte zdraví!

Účinky zeleného čaje na naše zdraví jsou známy již po staletí, a to nejen účinky na naše fyzické zdraví, ale ve velké míře také na naši psychiku. Zelený čaj se mimo jiné podílí na prevenci Parkinsonovy či Alzheimerovy nemoci, rakoviny, aterosklerózy či na snížení hladiny cholesterolu v krvi. A co bude zajímat zejména ženy – podílí se i na rychlejším metabolismu a spalování tuků.

Více
25 Listopad 2016

Je čas na očkování proti klíšťové encefalitidě

Přestože klíšťová encefalitida může být relativně závažným a komplikujícím onemocněním, spousta lidí ji takto stále ještě nevnímá. Není snadnější preventivní opatření než se proti ní nechat naočkovat, vždyť kompletní očkování zajišťuje ochranu u 97–98,5 % pacientů.

Více
18 Listopad 2016

Dávejte si pozor na náledí!

Déšť, sníh a mráz s sebou každou zimu přináší hned několik rizik, ale jedním z nejvážnějších je určitě náledí.

Více
7 Listopad 2016

Nový primář interního oddělení

Od prosince 2016 bude tým Penta Hospitals CZ rozšířen o velmi cenného člena, nového primáře interního oddělení. Pan primář, MUDr. Jaroslav Kajzr, Ph.D., mnoho let pracoval v Británii jako internista a kardiolog, jehož hlavním zaměřením byla echokardiografie. 

Více
31 Říjen 2016

Očkování proti chřipce – ano či ne?

Opět je před námi období vyššího výskytu chřipky a s ním také znovu vyvstává otázka, jak je to tedy s očkováním proti tomuto onemocnění. Máme se nechat očkovat nebo nemáme? Jak velká je pravděpodobnost, že onemocníme? A nejsou rizika očkování větší než rizika plynoucí ze samotné nemoci

Více
21 Říjen 2016

S podzimem přijde vyšší počet nachlazení a angín

Už několik týdnů tu máme podzim a s poklesem venkovních teplot přichází ruku v ruce i celá řada nemocí. Ordinace lékařů jsou zaplněné a stížnosti a stesky pacientů jsou stále stejné – rýma, kašel a bolesti v krku.

Více
7 Červenec 2016

Penta Investments získala první nemocnici v Česku

Vrchlabí musí být pro návštěvníky hor první volbou, říká šéf nemocnic Penty

 

Více
1 Červenec 2016

Penta Hospitals CZ, s.r.o. kupuje nemocnici ve Vrchlabí.

Od 1. 7. 2016, je novým majitelem Česko-Německé Horské Nemocnice Krkonoše, s.r.o. společnost Penta Hospitals CZ, s.r.o., člen investiční skupiny Penta

Více