Soubory cookie nám pomáhají poskytovat, chránit a zlepšovat naše služby. Pokud budete náš web používat i nadále, vyjádříte tím svůj souhlas s našimi zásadami týkajícími se souborů cookie. Další informace

Gynekologická ambulance

Gynekologická ambulance

Naše ambulance poskytuje ženám komplexní gynekologickou péči. Zajistíme preventivní prohlídky (kolposkopie, onkologická cytologie, abdominální a vaginální ultrazvuková vyšetření), poradíme Vám s výběrem antikoncepce (po předchozím vyšetření provádíme i zavedení nitroděložní antikoncepce v rámci běžné ambulantní péče), zajišťujeme diagnostiku a léčbu poruch menstruačního cyklu, péči o ženy v období přechodu. Samozřejmostí je těhotenská poradna.

 

 

Pozor! Od 1. 9. je pondělní ambulance určena pouze pro objednané pacientky. Objednat se můžete na telefonním čísle +420 499 502 356

 

Personál

MUDr. Renáta Kramperová

 

Kontakt

tel. +420 499 502 356 nebo +420 499 502 111

 

Ordinační doba

AMBULANCE:

  • pondělí: 14:00-18:00 pouze pro objednané
  • úterý: 7:30-12:00, 12:30-14:00
  • středa: 8:00-9:00 s akutními potížemi, 9 – 13 hod. TĚHOTENSKÁ PORADNA - pro objednané
  • čtvrtek: 7:30-12:00, 12:30-14:00

 

 

V rámci preventivního ročního vyšetření poskytujeme krom standardní péče možnost vyšetření cytologie metodou Thin-prep PAP test (nebo LBC=Liquid based cytologie), tj. odběr se provede do speciálního tekutého média a následně umožní analýzu s vysokou mírou spolehlivosti zpracování všech odebraných buněk, test má lepší vypovídací hodnotu než vyšetření standardní. Pacientka v případě zájmu uhradí kultivační médium částkou 500 Kč, samotné vyšetření je hrazeno v rámci zdravotního pojištění.


V rámci těhotenské poradny poskytujeme péči pro fyziologická těhotenství, v případě rizikového těhotenství zajišťujeme v indikovaných případech péči v rizikové poradně Fakultní nemocnice Hradec Králové. 

  • Provádíme ultrazvuková vyšetření vaginální i abdominální, včetně využití Doppler flowmetrie, nabízíme širší spektrum možností vyšetření na vrozené vady plodu včetně prvotrimestrálního screeningu na akreditovaném pracovišti Nemocnice Trutnov, vyšetření provádějí akreditovaní a auditovaní lékaři. Ženy mohou využít i možnost neinvazivního testování vrozených vad plodu metodou Prenascan, kterou pro naše pacientky též poskytuje Oblastní nemocnice Trutnov. 
  • Případný standardní biochemický test VVV plodu ve II.trimestru provádíme krevním odběrem v nemocniční laboratoři, test pro nás zpracovává přední pracoviště Gennet.
  • Provádíme též monitoring plodu CTG přístrojem v závěrečné fázi těhotenství, péči můžeme poskytnout všem ženám s nekomplikovaným těhotenstvím až do termínu porodu.

Poskytujeme běžně základní spektrum vyšetření ženám s potížemi s otěhotněním, tedy vyšetření hormonální a vyšetření zaměřené na schopnost ovulace (ultrazvuková folikulometrie), můžeme zajistit vyšetření spermiogramu partnera.

Zajistíme očkování HPV vakcínou, kdy podáváme širokou informaci o možnosti a vhodnosti očkování pro konkrétní ženu.

Dále se věnujeme preventivnímu vyšetření prsů, nyní ve spolupráci s nově zavedenou Mammologickou poradnou na Chirurgickém oddělení nemocnice (MUDr. Jindra).

  • V rámci ambulance zajišťujeme i konziliární vyšetření pacientek napříč odděleními naší nemocnice.
  • Laboratorní výsledky dodáme na počkání.
  • Při nutnosti hospitalizace, zejména v rámci malých operačních výkonů, zajišťuje péči o naše pacientky lůžková část Chirurgického oddělení.