Soubory cookie nám pomáhají poskytovat, chránit a zlepšovat naše služby. Pokud budete náš web používat i nadále, vyjádříte tím svůj souhlas s našimi zásadami týkajícími se souborů cookie. Další informace

Naše pracoviště

 • Všeobecná chirurgická ambulance

  Zajišťujeme nepřetržitou péči, ošetření a příjem pacientů k plánovaným i akutním výkonům, vyšetření odborným lékařem, prvotní ošetření úrazů včetně otevřených ran a zlomenin, převazy ran a řešení jejich hojení, kontroly včetně kontrol pooperačních stavů, péče o pacienty s bolestmi břicha. Spolupracujeme s ostatními obory nemocnice a zajistíme i plánované drobné výkony.

  Více
 • Diabetologická ambulance

  Poskytujeme komplexní péči o pacienty s diabetem, věnujeme se nejen diagnostice, ale zejména léčbě a edukaci pacienta, kdy vytváříme individuální léčebný plán „na míru“. Umíme řešit komplikace s diabetem spojené, poradíme Vám s jídelníčkem a redukcí hmotnosti, diagnostikujeme a léčíme také onemocnění s diabetem spojená (vysoký krevní tlak, onemocnění ledvin, onemocnění štítné žlázy,…). Laboratorní výsledky dodáme na počkání.

  Více
 • Gynekologická ambulance

  Naše ambulance poskytuje ženám komplexní gynekologickou péči. Zajistíme preventivní prohlídky (kolposkopie, onkologická cytologie, abdominální a vaginální ultrazvuková vyšetření), poradíme Vám s výběrem antikoncepce (po předchozím vyšetření provádíme i zavedení nitroděložní antikoncepce v rámci běžné ambulantní péče), zajišťujeme diagnostiku a léčbu poruch menstruačního cyklu, péči o ženy v období přechodu. Samozřejmostí je těhotenská poradna.

   

  Více
 • Kardiologická ambulance

  Kardiologická ambulance zajišťuje ambulantní diagnostiku a léčbu nejčastějších  kardiovaskulárních onemocnění a spolupracuje s terciálními centry, například s Fakultní Nemocnicí v Hradci Králové, IKEM a s Nemocnicí na Homolce v Praze

   

  Více
 • Ortopedická ambulance

  Zajišťujeme péči o pacienty s onemocněními pohybového aparátu. Posuzujeme vhodnost operačního řešení ortopedických onemocnění nohy (vbočený palec, kladívkové prsty atd.), indikujeme artroskopie kolenního a hlezenního kloubu, operace ramene, endoprotézy velkých kloubů včetně reimplantací, ošetřujeme onemocnění ruky včetně syndromu karpálního tunelu, úrazy pohybového ústrojí, poúrazové komplikace po poranění skeletu, kloubů, řešíme instability kloubů.

  Více
 • Dermatologická ambulance

  Zajišťujeme diagnostiku a léčbu napříč spektrem akutních i chronických kožních onemocnění, dominantou naší ambulance je léčba problematické pleti, ošetření a převazy bércových vředů, vyšetření a zhodnocení pigmentových névů dermatoskopem. Provádíme také kožní epikutánní testy k ověřování alergií a kryalizaci.

  Více
 • Mamologická poradna

  Konsultace, vyšetření a indikace léčby onemocnění ženského a mužského prsu.

   

   

  Více
 • Soudně znalecké posudky

  Provádíme soudně znalecké posudky v oboru interních nemocí a stanovení nemateriální újmy na zdraví.

   

   

  Více
 • Úrazová poradna

  komplexní ošetření úrazů, titanové implantáty pro hřebování dlouhých kostí (stehenní, holenní, pažní, stehenní kosti), zevní fixace, operace nitrokloubních zlomenin (titanové LCP dlahy), akutní operace poranění hlavy, rekonstrukce následků úrazů. Plynulá návaznost na traumacentra u poranění páteře, centrálního nervového systému, závažných poranění pánve v FN Hradec Králové

  Více
 • Proktologická ambulance

  Proktologická poradna se zabývá diagnostikou a léčbou onemocnění konečníku a řítě.  Zabývá se problematikou haemorhoidů, jsou zde vyšetřováni pacienti s píštělemi, řítními trhlinami, výhřezy konečníku atd.

   

  Více
 • Chirurgie a traumatologie

  Chirurgické oddělení poskytuje moderní péči v rozsahu všeobecné chirurgie a ortopedicko-traumatologické péče 24 hodin denně. Preferovány jsou moderní mini-invazivní techniky (laparoskopické přístupy k akutním i plánovaným výkonům, včetně operací žlučníku, kýl a střevních operací), které umožňují rychlou pooperační rekonvalescenci a snižují operační stres, a velký důraz je kladen na problematiku úrazové chirurgie. V případě nutnosti spolupracujeme s externími specialisty v kraji i mimo něj. Za nezbytnou součást péče považujeme rovněž kontinuální vzdělávání chirurgů i sester a sledování výsledků chirurgické léčby a její kvality.

  Oddělení bude z důvodu rekonstrukce v tomto období uzavřené  17.7. - 2.8.2020 (V tomto období bude v provozu chirurgická ambulance v režimu 24/7)
  Operační sály od 15.7. - 5.8.2020 včetně (Platí pro veškerou operativu i akutní stavy)

   

   

  Více
 • Vnitřní lékařství

  Vnitřní lékařství poskytuje komplexní diagnostiku, léčbu a prevenci onemocnění v širokém spektru vnitřních chorob. Zejména se jedná o choroby srdce a cév, dýchacích cest, trávicího traktu, ledvin a močové soustavy, postaráme se také o pacienty s poruchami vnitřního prostředí a metabolismu, pacienty s cukrovkou či hematologickými a revmatologickými chorobami. To vše podle moderních a aktuálních medicínských trendů.

  Oddělení bude z důvodu rekonstrukce v tomto období uzavřené - 26.6. - 12.7. 2020 (V tomto období bude v provozu interní ambulance v režimu  24/7)

   

  Více
 • Oddělení akutní medicíny

  Oddělení zajišťující anesteziologickou péči pro operační obory nemocnice, současně poskytuje péči o pacienty, kteří jsou v kritickém stavu a jsou závislí na podpoře základních životních funkcí.

  Oddělení bude z důvodu rekonstrukce v tomto období uzavřené - 17.7. - 2.8.2020

   

   

   

  Více
 • Dlouhodobá lůžková péče

  Oddělení dlouhodobé lůžkové péče poskytuje především ošetřovatelskou péči a kondiční rehabilitační péči pacientům s chronickými chorobami, po cévních mozkových příhodách, úrazech i ortopedických výkonech.

  Více
 • Laboratorní pracoviště

  Pracoviště je tvořeno specializovanými laboratořemi Klinické biochemie a Hematologie a transfúzního lékařství, součástí kterého je i odběrová ambulance.

   

   

   

   

  Více
 • Léčebná rehabilitace - fyzioterapie

  Léčebná rehabilitace - fyzioterapie zajišťuje péči ambulantním i hospitalizovaným pacientům. Péči poskytujeme pacientům po operačních výkonech, sportovcům v rámci jejich regenerace, imobilním pacientům na lůžku, pacientům s chronickým onemocněním pohybového aparátu. Úzce spolupracujeme s ostatními klinickými obory, přičemž naším cílem je zachování, obnovení či substituce optimální funkce pohybového systému.

  Více

Aktuality

Leden 19 2021

Informace k očkování COVID19

Více
Prosinec 16 2020

Antigenní testy

Více
Prosinec 8 2020

HLEDÁME DO NOVÉHO TÝMU VŠEOBECNÉ SESTRY

Více
Listopad 4 2020

OMEZENÍ PROVOZU GYNEKOLOGICKÉ AMBULANCE

Více
Září 4 2020

Ambulance rehabilitační a fyzikální medicíny

Více
Srpen 28 2020

II. KOLO VÝBĚROVÉHO ŘÍZENÍ

NA REZIDENČNÍ MÍSTO 2020 PRO TYTO OBORY: Chirurgie (1 místo)

 

Více
Srpen 17 2020

Jak komunikovat s Vašimi blízkými po dobu zákazu návštěv, čtěte !

Více
Červenec 31 2020

POZOR zákaz návštěv

Vážení pacienti a rodinní příslušníci,

 

vzhledem k zhoršující se epidemiologické situaci nákazy  COVID 19 si Vás dovolujeme informovat  o obnovení zákazu návštěv v naší nemocnici  a to od 31.7. 2020  až do odvolání.

 

 

 

 

 

Více
Červenec 3 2020

Rezidenční místa - chirurg

I. KOLO VÝBĚROVÉHO ŘÍZENÍ NA REZIDENČNÍ MÍSTO 2020 PRO TYTO OBORY - Chirurgie (1 místo)

 

Více
Červen 26 2020

Letní brigáda

Nabízíme možnost placené brigády studentům SZŠ, VOŠ a VŠ.

Více
Červen 9 2020

VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ NA REZIDENČNÍ MÍSTA – II.KOLO

dle Vyhlášky č. 186/2009 Sb., o stanovení postupu při vyhlášení výběrového řízení na rezidenční místo, průběhu výběrového řízení na rezidenční místo a základních kritériích výběru rezidenta (o rezidenčních místech)

Více
Červen 5 2020

Rekonstrukce a uzavření oddělení

Vážení pacienti, dovolte nám Vás tímto informovat o přerušení provozu následujících oddělení naší nemocnice, a to z důvodu malování a rekonstrukce:

Více
Květen 22 2020

Zrušení zákazu návštěv

Na doporučení Ministerstva zdravotnictví s  účinností od 25.5.2020 je naší milou povinností Vás informovat o zrušení zákazu návštěv na všech lůžkových odděleních naši nemocnice.

 

Více
Květen 12 2020

VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ NA REZIDENČNÍ MÍSTA

dle Vyhlášky č. 186/2009 Sb., o stanovení postupu při vyhlášení výběrového řízení na rezidenční místo, průběhu výběrového řízení na rezidenční místo a základních kritériích výběru rezidenta (o rezidenčních místech)

 

 

Více
Duben 20 2020

Informace o provozu

Vážení pacienti,

 • Vzhledem k aktuální epidemiologické situaci ve výskytu onemocnění COVID-19 a v návaznosti na doporučení Ministerstva zdravotnictví ze dne 14. dubna 2020, můžeme pozvolna navyšovat počty pacientů v našich ambulancích a začít s elektivními operacemi.
 • Stále je ovšem nezbytné a důležité dodržovat protiepidemické opatření a to následovně:
Více
Březen 25 2020

Poučení pro pacienty COVID 19

Poučení pro pacienty COVID 19

 

 

Více
Březen 16 2020

Mimořádná opatření - omezení provozu

Vzhledem k vývoji epidemie COVID - 19 rozhodla Nemocnice Vrchlabí přijmout  další ochranná opatření a to uzavřením, popř. omezením provozu některých našich ambulancí zatím do 31.3.2020 následovně:

 

Více
Březen 3 2020

Zákaz návštěv

Vážení pacienti, rodinní příslušníci,


s ohledem na nepříznivou epidemiologickou situaci a na zdravotní stav našich pacientů vyhlašujeme od 2. 3. 2020 zákaz návštěv na všech odděleních naší nemocnice, a to do odvolání.

 

 

Více
Únor 21 2020

Zrušení zákazu návštěv

Vážení pacienti a rodinní příslušníci, na základě poklesu respiračních onemocnění ruší Nemocnice Vrchlabí od 21.2.2020 zákaz návštěv.

 

 

 

 

 

Více
Leden 31 2020

Zákaz návštěv

Vážení pacienti, dovolujeme si Vás informovat, že z důvodu nárůstu respiračních onemocnění je od 31.1.2020 v Nemocnici Vrchlabí zákaz návštěv na všech lůžkových odděleních až do odvolání.

Děkujeme za pochopení, MUDr. Michal Mrázek, ředitel

 

Více
Leden 7 2020

Poděkování za podporu Dětského domova Vrchlabí

Více
Prosinec 21 2019

Ordinační doba - Gynekologická ambulance

Více
Prosinec 21 2019

Vrchlabští hokejoví trenéři byli na školení v nemocnici Vrchlabí

Více
Listopad 14 2019

Učitelé z Hostinného si osvojili pravidla první pomoci

Více
Říjen 2 2019

Sestřičky udělaly křížovkami radost těm nejstarším pacientům

Více
Srpen 6 2019

Rezidenční místa

Nemocnice Vrchlabí, s.r.o. v souladu s Vyhláškou č. 186/2009 Sb., o rezidenčních místech, vyhlašuje II. KOLO VÝBĚROVÉHO ŘÍZENÍ NA REZIDENČNÍ MÍSTO 2019 PRO TYTO OBORY: Chirurgie (1 místo)

 

Více
Srpen 6 2019

Královehradecký kraj poskytl naší nemocnice dotaci na realizaci projektu:

Více
Červenec 1 2019

Rezidenční místa - lékaři

Nemocnice Vrchlabí, s.r.o. v souladu s Vyhláškou č. 186/2009 Sb., o rezidenčních místech, vyhlašuje VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ NA REZIDENČNÍ MÍSTO 2019 PRO TYTO OBORY: Chirurgie (1 místo)

 

Více
Červen 24 2019

Omezení provozu jednotlivých oddělení

Více
Květen 29 2019

Žáci ZŠ Dolní Branná zpívali pacientům dlouhodobě hospitalizovaným v Nemocnici Vrchlabí

Více
Květen 17 2019

Vrchlabská nemocnice se zapojila do cvičení integrovaného záchranného systému

Více
Květen 10 2019

Zdravotníci ve vrchlabské nemocnici opět předváděli, jak si správně umýt ruce

Více
Květen 9 2019

REZIDENČNÍ MÍSTA - nelékaři

Více
Duben 30 2019

Lékaři vrchlabské nemocnice naučili zdejší strážníky jak pracovat s defibrilátorem

Více
Březen 7 2019

Medical Point zajistí zdravotní dozor při závodech SP ve sjezdovém lyžování ve Špindlerově Mlýně.

Více
Říjen 18 2018

Zaměstnanci Městského úřadu Vrchlabí prošli kurzem první pomoci

Více
Říjen 4 2018

Nemocnice Vrchlabí oslavila Den seniorů

Více
Říjen 1 2018

Vážíme si Vaší práce

Více
Září 24 2018

Den zdraví s Nemocnici Vrchlabí přilákal 500 návštěvníků

Více
Září 4 2018

Krkonošské gymnázium a Střední odborná škola spolupracuje s Nemocnicí Vrchlabí.

Více
Srpen 10 2018

Rezidenční místa - nelékaři - II. kolo

Nemocnice Vrchlabí s.r.o. v souladu s Vyhláškou č. 186/2009 Sb., o rezidenčních místech, vyhlašuje II. KOLO VÝBĚROVÉHO ŘÍZENÍ NA REZIDENČNÍ MÍSTO PRO NELEKÁŘSKÉ ZDRAVOTNICKÉ POVOLÁNÍ PRO ROK 2018 V TOMTO OBORU SPECIALIZAČNÍHO VZDĚLÁVÁNÍ: Klinická hematologie a transfuzní služba (1 místo)

Více
Červenec 9 2018

Rezidenční místa - nelékaři

Nemocnice Vrchlabí s.r.o. v souladu s Vyhláškou č. 186/2009 Sb., o rezidenčních místech, vyhlašuje VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ NA REZIDENČNÍ MÍSTA PRO NELEKÁŘSKÁ ZDRAVOTNICKÁ POVOLÁNÍ PRO ROK 2018 V TĚCHTO OBORECH SPECIALIZAČNÍHO VZDĚLÁVÁNÍ:

Více
Červen 29 2018

Rezidenční místa – lékaři

Nemocnice Vrchlabí s.r.o. v souladu s Vyhláškou č. 186/2009 Sb., o rezidenčních místech, vyhlašuje VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ NA REZIDENČNÍ MÍSTO PRO TENTO OBOR: Chirurgie

Více
Červen 6 2018

Penta vstupuje do segmentu sociálních služeb. Koupila majoritu v ALZHEIMER HOME

Více
Květen 30 2018

Bojíme se narkózy? Jaká jsou rizika? Ročně se u nás uskuteční asi 850 000 anestezií.

Více
Květen 11 2018

MEZINÁRODNÍ DEN SESTER

Více
Květen 9 2018

Ruce jsou nejčastějším přenašečem infekcí. Děti zjišťovaly, jak si je umýt

Více
Duben 24 2018

Sporty a úrazy

Více
Duben 12 2018

Mezinárodní den hygieny rukou

Více
Duben 10 2018

Ambulance pod sjezdovkou se osvědčila

Ambulance Medical Point u paty areálu Svatý Petr ve Špindlerově Mlýně se osvědčila. Lékaři z nemocnice ve Vrchlabí letošní zimu ordinovali vůbec poprvé v Česku v ordinaci přímo pod sjezdovkou.

Více
Únor 12 2018

Nemocnice Vrchlabí rozšiřuje poskytovanou péči

Více
Únor 12 2018

Zákaz návštěv

S platností od 12. února 2018 platí v Nemocnici Vrchlabí zákaz návštěv pacientů. 
Důvodem je chřipková epidemie. 
Zákaz platí do odvolání.

Více
Únor 12 2018

Zákaz návštěv - ODVOLÁN

S platností od 19. března 2018 je v Nemocnici Vrchlabí ODVOLÁN ZÁKAZ NÁVŠTĚV PACIENTŮ.

Více
Únor 1 2018

Penta Hospitals CZ koupila Psychiatrickou nemocnici Písek

Více
Listopad 27 2017

Ve zdravotnictví ztrátové obory nejsou

Více
Červen 28 2017

Ekumenická bohoslužba pod širým nebem

Více
Červen 16 2017

Bohoslužba pod širým nebem

Více
Květen 30 2017

Dětský den se Soptíkem

Více
Květen 23 2017

Hledáme posily do svého týmu

Více
Květen 3 2017

Nemocnice Vrchlabí se stala partnerem mobilní aplikace Záchranka

Více
Duben 24 2017

Nemocnice Vrchlabí se stala partnerem Helicopter Show 2017

Více
Březen 20 2017

AUDI SNOWJAM – pojďte si to s námi užít!

Více
Březen 8 2017

Setkání vedení ZP Škoda a Nemocnice Vrchlabí s praktickými lékaři

Více
Březen 3 2017

Omrzliny – jak je poznat a správně léčit

Více
Únor 20 2017

Jste po úrazu či operaci a lékař Vám doporučil berle?

Více
Leden 30 2017

Prohřejte se a buďte zdraví!

Více
Leden 24 2017

Starostové navštívili Nemocnici Vrchlabí

Více
Leden 23 2017

Bolí Vás v krku? Antibiotika nejsou k vyléčení vždy nutná!

Více
Leden 9 2017

Víte, jaké jsou možnosti rychlé diagnostiky v ordinacích praktických lékařů?

Více
Leden 5 2017

Horečka v dětském věku - jak ji snížit?

Více