Soubory cookie nám pomáhají poskytovat, chránit a zlepšovat naše služby. Pokud budete náš web používat i nadále, vyjádříte tím svůj souhlas s našimi zásadami týkajícími se souborů cookie. Další informace

Naše pracoviště

 • Všeobecná chirurgická ambulance

  Zajišťujeme nepřetržitou péči, ošetření a příjem pacientů k plánovaným i akutním výkonům, vyšetření odborným lékařem, prvotní ošetření úrazů včetně otevřených ran a zlomenin, převazy ran a řešení jejich hojení, kontroly včetně kontrol pooperačních stavů, péče o pacienty s bolestmi břicha. Spolupracujeme s ostatními obory nemocnice a zajistíme i plánované drobné výkony.

  Více
 • Diabetologická ambulance

  Poskytujeme komplexní péči o pacienty s diabetem, věnujeme se nejen diagnostice, ale zejména léčbě a edukaci pacienta, kdy vytváříme individuální léčebný plán „na míru“. Umíme řešit komplikace s diabetem spojené, poradíme Vám s jídelníčkem a redukcí hmotnosti, diagnostikujeme a léčíme také onemocnění s diabetem spojená (vysoký krevní tlak, onemocnění ledvin, onemocnění štítné žlázy,…). Laboratorní výsledky dodáme na počkání.

  Více
 • Řešení cévních onemocnění končetin

  Naše ambulance se zabývá diagnostikou, léčbou a prevencí veškerých cévních onemocnění, a to s využitím moderních diagnostických přístrojů. Provádíme sklerotizace varixů a angiektázií.

   

  Více
 • Gynekologická ambulance

  Naše ambulance poskytuje ženám komplexní gynekologickou péči. Zajistíme preventivní prohlídky (kolposkopie, onkologická cytologie, abdominální a vaginální ultrazvuková vyšetření), poradíme Vám s výběrem antikoncepce (po předchozím vyšetření provádíme i zavedení nitroděložní antikoncepce v rámci běžné ambulantní péče), zajišťujeme diagnostiku a léčbu poruch menstruačního cyklu, péči o ženy v období přechodu. Samozřejmostí je těhotenská poradna.

   

   

  Více
 • Kardiologická ambulance

  Kardiologická ambulance zajišťuje ambulantní diagnostiku a léčbu nejčastějších  kardiovaskulárních onemocnění a spolupracuje s terciálními centry, například s Fakultní Nemocnicí v Hradci Králové, IKEM a s Nemocnicí na Homolce v Praze

   

  Více
 • Ortopedická ambulance

  Zajišťujeme péči o pacienty s onemocněními pohybového aparátu. Posuzujeme vhodnost operačního řešení ortopedických onemocnění nohy (vbočený palec, kladívkové prsty atd.), indikujeme artroskopie kolenního a hlezenního kloubu, operace ramene, endoprotézy velkých kloubů včetně reimplantací, ošetřujeme onemocnění ruky včetně syndromu karpálního tunelu, úrazy pohybového ústrojí, poúrazové komplikace po poranění skeletu, kloubů, řešíme instability kloubů.

  Více
 • Dermatologická ambulance

  Zajišťujeme diagnostiku a léčbu napříč spektrem akutních i chronických kožních onemocnění, dominantou naší ambulance je léčba problematické pleti, ošetření a převazy bércových vředů, vyšetření a zhodnocení pigmentových névů dermatoskopem. Provádíme také kožní epikutánní testy k ověřování alergií a kryalizaci.

  Více
 • Mamologická poradna

  Konsultace, vyšetření a indikace léčby onemocnění ženského a mužského prsu.

   

   

  Více
 • Soudně znalecké posudky

  Provádíme soudně znalecké posudky v oboru interních nemocí a stanovení nemateriální újmy na zdraví.

   

   

  Více
 • Centrum léčby závislosti na tabáku

  Naše ambulance pomáhá s léčbou závislosti na tabáku, součástí je i nácvik schopností zvládat konkrétní životní situace a sociální podpora.

  Více
 • Úrazová ambulance

  komplexní ošetření úrazů, titanové implantáty pro hřebování dlouhých kostí (stehenní, holenní, pažní, stehenní kosti), zevní fixace, operace nitrokloubních zlomenin (titanové LCP dlahy), akutní operace poranění hlavy, rekonstrukce následků úrazů. Plynulá návaznost na traumacentra u poranění páteře, centrálního nervového systému, závažných poranění pánve v FN Hradec Králové

  Více
 • Proktologická ambulance

  Proktologická poradna se zabývá diagnostikou a léčbou onemocnění konečníku a řítě.  Zabývá se problematikou haemorhoidů, jsou zde vyšetřováni pacienti s píštělemi, řítními trhlinami, výhřezy konečníku atd.

   

  Více
 • Chirurgie a traumatologie

  Chirurgické oddělení poskytuje moderní péči v rozsahu všeobecné chirurgie a ortopedicko-traumatologické péče 24 hodin denně. Preferovány jsou moderní mini-invazivní techniky (laparoskopické přístupy k akutním i plánovaným výkonům, včetně operací žlučníku, kýl a střevních operací), které umožňují rychlou pooperační rekonvalescenci a snižují operační stres, a velký důraz je kladen na problematiku úrazové chirurgie. V případě nutnosti spolupracujeme s externími specialisty v kraji i mimo něj. Za nezbytnou součást péče považujeme rovněž kontinuální vzdělávání chirurgů i sester a sledování výsledků chirurgické léčby a její kvality.

  Více
 • Vnitřní lékařství

  Vnitřní lékařství poskytuje komplexní diagnostiku, léčbu a prevenci onemocnění v širokém spektru vnitřních chorob. Zejména se jedná o choroby srdce a cév, dýchacích cest, trávicího traktu, ledvin a močové soustavy, postaráme se také o pacienty s poruchami vnitřního prostředí a metabolismu, pacienty s cukrovkou či hematologickými a revmatologickými chorobami. To vše podle moderních a aktuálních medicínských trendů.

  Více
 • Oddělení akutní medicíny

  Oddělení zajišťující anesteziologickou péči pro operační obory nemocnice, současně poskytuje péči o pacienty, kteří jsou v kritickém stavu a jsou závislí na podpoře základních životních funkcí.

   

   

   

  Více
 • Dlouhodobá lůžková péče

  Oddělení dlouhodobé lůžkové péče poskytuje především ošetřovatelskou péči a kondiční rehabilitační péči pacientům s chronickými chorobami, po cévních mozkových příhodách, úrazech i ortopedických výkonech.

  Více
 • Laboratorní pracoviště

  Pracoviště je tvořeno specializovanými laboratořemi Klinické biochemie a Hematologie a transfúzního lékařství, součástí kterého je i odběrová ambulance.

   

   

   

   

  Více
 • Léčebná rehabilitace - fyzioterapie

  Léčebná rehabilitace - fyzioterapie zajišťuje péči ambulantním i hospitalizovaným pacientům. Péči poskytujeme pacientům po operačních výkonech, sportovcům v rámci jejich regenerace, imobilním pacientům na lůžku, pacientům s chronickým onemocněním pohybového aparátu. Úzce spolupracujeme s ostatními klinickými obory, přičemž naším cílem je zachování, obnovení či substituce optimální funkce pohybového systému.

  Více

Aktuality

Srpen 6 2019

Rezidenční místa

Nemocnice Vrchlabí, s.r.o. v souladu s Vyhláškou č. 186/2009 Sb., o rezidenčních místech, vyhlašuje II. KOLO VÝBĚROVÉHO ŘÍZENÍ NA REZIDENČNÍ MÍSTO 2019 PRO TYTO OBORY: Chirurgie (1 místo)

 

Více
Srpen 6 2019

Královehradecký kraj poskytl naší nemocnice dotaci na realizaci projektu:

Více
Červenec 1 2019

Rezidenční místa - lékaři

Nemocnice Vrchlabí, s.r.o. v souladu s Vyhláškou č. 186/2009 Sb., o rezidenčních místech, vyhlašuje VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ NA REZIDENČNÍ MÍSTO 2019 PRO TYTO OBORY: Chirurgie (1 místo)

 

Více
Červen 24 2019

Omezení provozu jednotlivých oddělení

Více
Květen 29 2019

Žáci ZŠ Dolní Branná zpívali pacientům dlouhodobě hospitalizovaným v Nemocnici Vrchlabí

Více
Květen 17 2019

Vrchlabská nemocnice se zapojila do cvičení integrovaného záchranného systému

Více
Květen 10 2019

Zdravotníci ve vrchlabské nemocnici opět předváděli, jak si správně umýt ruce

Více
Květen 9 2019

REZIDENČNÍ MÍSTA - nelékaři

Více
Duben 30 2019

Lékaři vrchlabské nemocnice naučili zdejší strážníky jak pracovat s defibrilátorem

Více
Březen 7 2019

Medical Point zajistí zdravotní dozor při závodech SP ve sjezdovém lyžování ve Špindlerově Mlýně.

Více
Říjen 18 2018

Zaměstnanci Městského úřadu Vrchlabí prošli kurzem první pomoci

Více
Říjen 4 2018

Nemocnice Vrchlabí oslavila Den seniorů

Více
Říjen 1 2018

Vážíme si Vaší práce

Více
Září 24 2018

Den zdraví s Nemocnici Vrchlabí přilákal 500 návštěvníků

Více
Září 4 2018

Krkonošské gymnázium a Střední odborná škola spolupracuje s Nemocnicí Vrchlabí.

Více
Srpen 10 2018

Rezidenční místa - nelékaři - II. kolo

Nemocnice Vrchlabí s.r.o. v souladu s Vyhláškou č. 186/2009 Sb., o rezidenčních místech, vyhlašuje II. KOLO VÝBĚROVÉHO ŘÍZENÍ NA REZIDENČNÍ MÍSTO PRO NELEKÁŘSKÉ ZDRAVOTNICKÉ POVOLÁNÍ PRO ROK 2018 V TOMTO OBORU SPECIALIZAČNÍHO VZDĚLÁVÁNÍ: Klinická hematologie a transfuzní služba (1 místo)

Více
Červenec 9 2018

Rezidenční místa - nelékaři

Nemocnice Vrchlabí s.r.o. v souladu s Vyhláškou č. 186/2009 Sb., o rezidenčních místech, vyhlašuje VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ NA REZIDENČNÍ MÍSTA PRO NELEKÁŘSKÁ ZDRAVOTNICKÁ POVOLÁNÍ PRO ROK 2018 V TĚCHTO OBORECH SPECIALIZAČNÍHO VZDĚLÁVÁNÍ:

Více
Červen 29 2018

Rezidenční místa – lékaři

Nemocnice Vrchlabí s.r.o. v souladu s Vyhláškou č. 186/2009 Sb., o rezidenčních místech, vyhlašuje VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ NA REZIDENČNÍ MÍSTO PRO TENTO OBOR: Chirurgie

Více
Červen 6 2018

Penta vstupuje do segmentu sociálních služeb. Koupila majoritu v ALZHEIMER HOME

Více
Květen 30 2018

Bojíme se narkózy? Jaká jsou rizika? Ročně se u nás uskuteční asi 850 000 anestezií.

Více
Květen 11 2018

MEZINÁRODNÍ DEN SESTER

Více
Květen 9 2018

Ruce jsou nejčastějším přenašečem infekcí. Děti zjišťovaly, jak si je umýt

Více
Duben 24 2018

Sporty a úrazy

Více
Duben 12 2018

Mezinárodní den hygieny rukou

Více
Duben 10 2018

Ambulance pod sjezdovkou se osvědčila

Ambulance Medical Point u paty areálu Svatý Petr ve Špindlerově Mlýně se osvědčila. Lékaři z nemocnice ve Vrchlabí letošní zimu ordinovali vůbec poprvé v Česku v ordinaci přímo pod sjezdovkou.

Více
Únor 12 2018

Nemocnice Vrchlabí rozšiřuje poskytovanou péči

Více
Únor 12 2018

Zákaz návštěv

S platností od 12. února 2018 platí v Nemocnici Vrchlabí zákaz návštěv pacientů. 
Důvodem je chřipková epidemie. 
Zákaz platí do odvolání.

Více
Únor 12 2018

Zákaz návštěv - ODVOLÁN

S platností od 19. března 2018 je v Nemocnici Vrchlabí ODVOLÁN ZÁKAZ NÁVŠTĚV PACIENTŮ.

Více
Únor 1 2018

Penta Hospitals CZ koupila Psychiatrickou nemocnici Písek

Více
Listopad 27 2017

Ve zdravotnictví ztrátové obory nejsou

Více
Červen 28 2017

Ekumenická bohoslužba pod širým nebem

Více
Červen 16 2017

Bohoslužba pod širým nebem

Více
Květen 30 2017

Dětský den se Soptíkem

Více
Květen 23 2017

Hledáme posily do svého týmu

Více
Květen 3 2017

Nemocnice Vrchlabí se stala partnerem mobilní aplikace Záchranka

Více
Duben 24 2017

Nemocnice Vrchlabí se stala partnerem Helicopter Show 2017

Více
Březen 20 2017

AUDI SNOWJAM – pojďte si to s námi užít!

Více
Březen 8 2017

Setkání vedení ZP Škoda a Nemocnice Vrchlabí s praktickými lékaři

Více
Březen 3 2017

Omrzliny – jak je poznat a správně léčit

Více
Únor 20 2017

Jste po úrazu či operaci a lékař Vám doporučil berle?

Více
Leden 30 2017

Prohřejte se a buďte zdraví!

Více
Leden 24 2017

Starostové navštívili Nemocnici Vrchlabí

Více
Leden 23 2017

Bolí Vás v krku? Antibiotika nejsou k vyléčení vždy nutná!

Více
Leden 9 2017

Víte, jaké jsou možnosti rychlé diagnostiky v ordinacích praktických lékařů?

Více
Leden 5 2017

Horečka v dětském věku - jak ji snížit?

Více
Prosinec 4 2016

Pijte zelený čaj a buďte zdraví!

Více
Listopad 25 2016

Je čas na očkování proti klíšťové encefalitidě

Více
Listopad 18 2016

Dávejte si pozor na náledí!

Více
Listopad 7 2016

Nový primář interního oddělení

Od prosince 2016 bude tým Penta Hospitals CZ rozšířen o velmi cenného člena, nového primáře interního oddělení. Pan primář, MUDr. Jaroslav Kajzr, Ph.D., mnoho let pracoval v Británii jako internista a kardiolog, jehož hlavním zaměřením byla echokardiografie. 

Více
Říjen 31 2016

Očkování proti chřipce – ano či ne?

Více
Říjen 21 2016

S podzimem přijde vyšší počet nachlazení a angín

Více