Soubory cookie nám pomáhají poskytovat, chránit a zlepšovat naše služby. Pokud budete náš web používat i nadále, vyjádříte tím svůj souhlas s našimi zásadami týkajícími se souborů cookie. Další informace
21 Leden 2019

Všichni učitelé by měli umět poskytnout první pomoc. Každá sekunda může být drahá

Pedagogové vrchlabské Základní školy náměstí Míru výjimečně nezamířili do svého zaměstnání, tedy do školy, ale do nemocnice. Absolvovali tam totiž kurz první pomoci. Kromě teoretické části pro ně byla největším přínosem praktická část, kdy si resuscitaci mohli sami vyzkoušet. A seznámili se i s důležitým přístrojem zvaným defibrilátor. 

 

Více
9 Leden 2019

Hory zásobují chirurgy - Krkonošský deník

Tisíce lidí na horách znamenají stav plné pohotovosti pro nemocniční ambulance. Případů je hodně. Řešily zlomené kosti, roztříštěné obratle, přeřezané šlachy či následky hrátek s petardami.

 

Více
3 Leden 2019

SERIÁL ZPRÁVY Z NEMOCNICE VRCHLABÍ, 14. díl

ORTOPEDIE A ORTOPEDICKÁ AMBULANCE V NEMOCNICI VRCHLABÍ - „V současnosti je v naší nemocnici poskytována komplexní péče pacientům s onemocněním pohybového aparátu jakékoliv etiologie (degenerativní onemocnění kloubů, skeletu, šlach a svalů, ale také úrazové poškození včetně sportovních). V rámci této činnosti je poskytována operativní péče v širokém spektru výkonů, zahrnující endoprotetiku kyčelních, kolenních, ramenních kloubů, dále hlezenních kloubů, kloubů palce ruky...

 

Více
14 Prosinec 2018

Snow mag - Rozhovor s MUDr. Petrem Jindrou, hlavním lékařem Medical Pointu

Unikátní traumatologicko-chirurgická ambulance Medical Point přímo pod černou sjezdovkou ve skiareálu Svatý Petr je připravená na svou druhou zimní sezónu. 

 

Více
12 Prosinec 2018

Jediná ordinace u sjezdovky v republice je otevřená

Špindlerův Mlýn – O druhém prosincovém víkendu začala ve Špindlerově Mlýně nová lyžařská sezona. Po loňské premiéře tam také letos funguje lékařský Medical Point.

 

 

Více
11 Prosinec 2018

Ve Špindlerově Mlýně začíná lyžařská sezóna. Opět s medical pointem přímo u sjezdovky

Lyžařská sezóna začíná v sobotu 8. prosince ve Špindlerově Mlýně. Stejně jako loni tam bude fungovat medical point, který provozuje vrchlabská nemocnice. Jeho smyslem je poskytnout návštěvníkům lyžařského areálu bezprostřední pomoc při úrazech na sjezdovkách, ale i dalších obtížích.

 

Více
6 Prosinec 2018

Ordinace přímo pod sjezdovkou ve Svatém Petru se otevírá

Špindlerův Mlýn - O víkendu začne ve Špindlerově Mlýně nová lyžařská sezona. Po loňské premiéře tam bude také letos fungovat lékařský Medical Point.

Více
5 Prosinec 2018

MEDICAL POINT je připravený na druhou zimní sezónu ve Svatém Petru

Unikátní traumatologicko-chirurgická ambulance Medical Point přímo pod černou sjezdovkou ve skiareálu Svatý Petr je připravena na svou druhou zimní sezonu. Podle hlavního lékaře MUDr. Petra Jindry minulý rok prokázal, že takové zařízení ve skiareálu má svůj význam, o čemž svědčí více než dvě stovky ošetřených pacientů. Letos chce navázat s rozšířeným vybavením i lepší koordinací s pracovníky Horské služby.

 

Více
2 Listopad 2018

SERIÁL ZPRÁVY Z NEMOCNICE VRCHLABÍ, 12. díl

DIABETOLOGICKÁ AMBULANCE 
v Nemocnici Vrchlabí, Diabetes Mellitus (cukrovka)

Je vleklé metabolické onemocnění (porucha výměny) látkové, které je způsobené nedostatečným působením hormonu insulínu a to buď jeho nedostatečnou tvorbou ve slinivce, nebo jeho sníženým účinkem ve tkáních, nebo kombinací obou příčin. 

 

Více
22 Říjen 2018

Úředníci si vyzkoušeli, jak oživovat pacienta

Vrchlabí - Zaměstnanci městského úřadu prošli kurzem první pomoci, který organizovala Nemocnice Vrchlabí.

 

Více
2 Říjen 2018

SERIÁL ZPRÁVY Z NEMOCNICE VRCHLABÍ, 11. díl

Cévní ambulance v Nemocnici Vrchlabí. Specializovanou ambulanci zaměřenou na cévní onemocnění vede v Nemocnici Vrchlabí primář chirurgického oddělení MUDr. David Havel 
již od roku 2001.

 

Více
24 Září 2018

Lidé přišli na Den zdraví do vrchlabské nemocnice

Vrchlabí - Den zdraví pořádala v sobotu vrchlabská nemocnice. Jeho hlavním tématem byla prevence.
"Zdraví máme jenom jedno a prevence je cesta, jak si ho udržet co nejdéle.

Více
3 Září 2018

SERIÁL ZPRÁVY Z NEMOCNICE VRCHLABÍ, 10. díl

V rámci seriálu článků z vrchlabské nemocnice představujeme gynekologickou ambulanci, která funguje v budově nemocnice téměř bez přerušení již velmi dlouhou dobu. Dříve byla součástí gynekologicko‐porodnického oddělení, které bylo ve vrchlabské nemocnici od jejího vzniku a během let se zaměření tohoto oddělení vyprofilovalo směrem k přirozenému porodu a vstřícnému partnerskému přístupu k rodícímu páru. Porodnice jako jedna z prvních v zemi umožnila pod vedením primáře MUDr. L. Kavana účast otce u porodu a další vývoj směrem k přirozenému porodnictví rovněž předešel podobné směřování jiných porodnic v zemi. Tento v Česku ojedinělý přístup zajistil porodnici svého času celostátní popularitu a tým, který zde působil, dokázal toto úsilí naplňovat až do uzavření gynekologicko‐porodnického oddělení, ke kterému došlo v roce 2013.

Více
13 Srpen 2018

SERIÁL ZPRÁVY Z NEMOCNICE VRCHLABÍ, 9. díl

Oddělení klinické biochemie
a hematologie Nemocnice Vrchlabí (OKBH)

Více
2 Červenec 2018

SERIÁL ZPRÁVY Z NEMOCNICE VRCHLABÍ, 8. díl

Radní královéhradeckého kraje pro zdravotnictví Aleš Cabicar a starosta Vrchlabí a zároveň senátor za Trutnovsko Jan Sobotka navštívili vrchlabskou nemocnici a prošli většinu oddělení i přilehlý areál. Tématem setkání bylo společné seznámení se s provozem, klíčovými lékaři a také s rozvojovými plány nemocnice. Průvodce jim dělali jednatelka společnosti Penta Hospitals Barbora Vaculíková a ředitel nemocnice Michal Mrázek. Společnost Penta Hospitals CZ nemocnici provozuje od roku 2016.

Více
22 Červen 2018

„Vrchlabská nemocnice nyní vzkvétá,“ uvedl starosta

Radní královéhradeckého kraje pro zdravotnictví Aleš Cabicar a starosta Vrchlabí a zároveň senátor za Trutnovsko Jan Sobotka navštívili vrchlabskou nemocnici a prošli většinu oddělení i přilehlý areál. Tématem setkání bylo společné seznámení se s provozem, klíčovými lékaři a také s rozvojovými plány nemocnice. Průvodce jim dělali jednatelka společnosti Penta Hospitals Barbora Vaculíková a ředitel nemocnice Michal Mrázek. Společnost Penta Hospitals CZ nemocnici provozuje od roku 2016. 

Více
6 Červen 2018

SERIÁL ZPRÁVY Z NEMOCNICE VRCHLABÍ, 7. díl

Chirurgické oddělení Nemocnice Vrchlabí provádí laparoskopické operace. V roce 2017 se jejich počet zvýšil. Dá se tedy říci, že nemocnice tuto šetrnou operativní metodu má zařazenou do pravidelného plánu operací. Tato operační metoda je šetrná k pacientovi, který stráví v nemocnici krátký čas a umožní mu rychlý návrat do domácího prostředí. Laparoskopie je endoskopická operační i diagnostická metoda, kdy se pomocí endoskopických nástrojů pod kontrolou speciální kamery provádějí operace orgánů dutiny břišní. Patří mezi novější a v mnoha indikacích preferované metody nejen léčby, ale i diagnostiky v chirurgii i jiných oborech – gynekologii, urologii. První laparoskopická operace byla uskutečněna v roce 1982, byla to laparoskopická apendektomie, tedy odstranění červovitého přívěsku slepého střeva. Následovala operace žlučníku a postupně se spektrum operačních výkonů rozšiřovalo ruku v ruce s rozvojem endoskopické techniky.

Více
6 Červen 2018

Lyžařská sezona jim dala zabrat, měli pětistovku operací

Vrchlabí - Nemocnice Vrchlabí představila nového ředitele, chirurga a dosavadního lékařského náměstka Michala Mrázka.

Více
31 Květen 2018

Nový ředitel vrchlabské nemocnice je chirurg. Chce zůstat na sále a operovat

Vrchlabí - Ředitelem Nemocnice Vrchlabí se stal od května Michal Mrázek. Zkušený chirurg, který byl od srpna minulého roku lékařským ředitelem zařízení, doufá, že se mu podaří skloubit direktorskou funkci s jeho původními povinnostmi na chirurgickém sále. „Nemohu si dovolit svůj medicínský obor opustit,“ říká.

Více
9 Duben 2018

Ve Svatém Petru v zimě lékaři ošetřili přes 200 lyžařů

ŠPINDLERŮV MLÝN Celkem 240 pacientů ošetřili zdravotníci ve špindlerovském Medical Pointu v letošní zimní sezoně. Do ambulance, kterou na dojezdu sjezdovek ve Svatém Petru provozuje vrchlabská nemocnice, lyžaři nejčastěji přicházeli s poraněním kolene nebo zápěstí.

Více
9 Duben 2018

První ambulance pod sjezdovkou řešila zlomeniny i pilulky po sexu

První zdravotnická ambulance v Čechách, umístěná na dojezdu sjezdovky ve Špindlerově Mlýně, ošetřila v zimní sezoně 240 pacientů. Dvě třetiny z nich byli cizinci.

Více
1 Duben 2018

SERIÁL ZPRÁVY Z NEMOCNICE VRCHLABÍ, 5. díl

Oddělení akutní medicíny je moderně vybavené oddělení Nemocnice Vrchlabí, které poskytuje stejnou škálu péče jako oddělení anesteziologie a resuscitace velkých nemocnic. Žádná nemocnice se v současné době neobejde bez kvalitního zázemí intenzivní péče a anesteziologie. Nemocnice Vrchlabí toto zázemí již má a dále je rozvíjí. Oddělení akutní medicíny (OAM) je chloubou zdejší nemocnice.

 

 

 

Více
28 Březen 2018

Pracovníci krkonošských infocenter prošli kurzem první pomoci

Vrchlabí - Vůbec poprvé se pracovníci z informačních center z celých Krkonoš v úterý hromadně proškolili v tom, jak správně a rychle poskytnout zraněnému nebo nemocnému erudovanou první pomoc nebo mu dát alespoň přesnou radu. Kurz společně organizovali lékaři z Nemocnice Vrchlabí a vedení zdejšího městského úřadu. Jedná se o přípravu před květnovým začátkem letní části turistické sezony.

Více
13 Březen 2018

Primář interního oddělení v radioporadně

Téma: neinvazivní kardiologie a diagnostika kardiovaskulárních onemocnění

Více
28 Únor 2018

SERIÁL ZPRÁVY Z NEMOCNICE VRCHLABÍ, 4. díl

„Nemocnice ve Vrchlabí je stále v lepší kondici. Má nakročeno správným směrem k tomu, aby se stala ozdobou celých Krkonoš. Důležité je, aby nemocnici uvěřili a vrátili se další zkušení lidé, kteří budou znovu vytvářet obraz našeho zařízení,“ myslí si primář Oddělení dlouhodobé lůžkové péče Karel Vácha, zkušený lékař s více než 40 letou praxí, který ve Vrchlabí pracuje téměř 10 let.

 

Více
14 Únor 2018

SERIÁL ZPRÁVY Z NEMOCNICE VRCHLABÍ, 3. díl

V lednovém vydání časopisu PULS byla v rubrice Dopisy čtenářů uveřejněna pochvala lékařům z interního oddělení, které si velmi vážíme a děkujeme za ni. V dnešním dílu našeho seriálu o vrchlabské nemocnici si proto blíže představíme právě oddělení Vnitřního lékařství - Internu a zejména Oddělení neinvazivní kardiologie. Interní oddělení zajišťuje léčbu širokého spektra chorob, jako jsou nemoci srdce, cév, zažívacího traktu, cukrovka, poruchy tukového metabolismu, choroby ledvin a další. Zároveň provádí předoperační vyšetření a preventivní prohlídky. 

 

Více
12 Únor 2018

Nemocnice zažehnala personální krizi, nakoupila špičkové přístroje

Vrchlabí - Nejmodernější a v Čechách ojedinělý echokardiografický přístroj 4D za šest milionů korun, který dokáže velmi přesně odhalit onemocnění a vady srdce, využívá kardiologická ambulance Nemocnice Vrchlabí. „Umožňuje posouzení srdce na špičkové úrovni,“ poukázal na jeho výjimečnost primář interního oddělení Jaroslav Kajzr. „Naši pacienti tak již nemusí jezdit kvůli vyšetření do vzdálených center,“ dodal.

Více
14 Leden 2018

SERIÁL ZPRÁVY Z NEMOCNICE VRCHLABÍ, 2. díl

Dalším tématem seriálu o Nemocnici Vrchlabí je chirurgie a traumatologie. 

Více
8 Leden 2018

Vrchlabští lékaři ošetřují hned u sjezdovky

ŠPINDLERŮV MLÝN V největším krkonošském středisku zraněným lyžařům od letošní sezony pomáhají lékaři přímo pod černou sjezdovkou ve Svatém Petru. Vrchlabská nemocnice v mobilní buňce otevřela detašované pracoviště, traumatologickochirurgickou ambulanci, ve které zdravotníci zhodnotí stav pacienta a na místě mu zajistí co nejrychlejší odborné ošetření. Medical Point bude v provozu celou zimní sezonu od 8.30 do 16.30 hodin.

Více
24 Prosinec 2017

Události ČT1 - reportáž o Medical Pointu

Podívejte se na další reportáž o Medical Pointu ve Špindlerově Mlýně.

 

Více
23 Prosinec 2017

Studio 6 - reportáž o Medical Pointu

Lékaři na lyžích - lékaři nově poskytují pomoc přímo pod kopci ve Špindlerově Mlýně – Svatém Petru. 

 

Více
14 Prosinec 2017

SERIÁL ZPRÁVY Z NEMOCNICE VRCHLABÍ, 1. díl

Popis současného stavu Nemocnice Vrchlabí, který je spojený s úspěšým vstupem finanční skupiny Penta Hospitals CZ a angažováním nového lékařského ředitele MUDr. Michala Mrázka, je prvním dílem tohoto nemocničního seriálu. 

Více
7 Červenec 2016

Penta Investments získala první nemocnici v Česku

Vrchlabí musí být pro návštěvníky hor první volbou, říká šéf nemocnic Penty

 

Více
1 Červenec 2016

Penta Hospitals CZ, s.r.o. kupuje nemocnici ve Vrchlabí.

Od 1. 7. 2016, je novým majitelem Česko-Německé Horské Nemocnice Krkonoše, s.r.o. společnost Penta Hospitals CZ, s.r.o., člen investiční skupiny Penta

Více