Soubory cookie nám pomáhají poskytovat, chránit a zlepšovat naše služby. Pokud budete náš web používat i nadále, vyjádříte tím svůj souhlas s našimi zásadami týkajícími se souborů cookie. Další informace
28 Březen 2018

Pracovníci krkonošských infocenter prošli kurzem první pomoci

  • 12:00

Vrchlabí - Vůbec poprvé se pracovníci z informačních center z celých Krkonoš v úterý hromadně proškolili v tom, jak správně a rychle poskytnout zraněnému nebo nemocnému erudovanou první pomoc nebo mu dát alespoň přesnou radu. Kurz společně organizovali lékaři z Nemocnice Vrchlabí a vedení zdejšího městského úřadu. Jedná se o přípravu před květnovým začátkem letní části turistické sezony.

„Pracovníci informačních center si toto školení vyžádali. Měli by být proškolení ve všech oborech i v těch, zaměřených na zdravotnictví. O kurz první pomoci měli zájem i z toho důvodu, že počet lidí, kteří Krkonoše navštěvují, neustále roste,“ uvedla Karla Svatá, která pracuje v Regionálním turistickém informačním centru Krkonoše.

Turistická infocentra jsou často prvním přirozeným zdrojem informací a podpory pro návštěvníky z tuzemska i ciziny. Proto je důležité, aby se jejich pracovníci orientovali i v dostupnosti zdravotnických služeb včetně například poskytování první pomoci.

„Jednalo se o úplné základy z kurzů první pomoci. Důležité bylo ukázat i principy resuscitace. Jsem rád, že se pracovníci sami ptali na řadu otázek, které plynou z jejich práce v informačním středisku a kontaktu s hosty, kteří tam přicházejí,“ uvedl lékař Nemocnice Vrchlabí Jaroslav Třetina z oddělení akutní medicíny.

V létě přijíždí do Krkonoš stále více návštěvníků. V minulém roce dorazilo do vrchlabského informačního střediska zhruba 36 000 lidí, což je historické maximum a přibližně o čtyři tisíce turistů víc, než tomu bylo v předchozím roce. Do Krkonoš vyráží všechny generace, včetně seniorů. Věnují se mimo jiné cykloturistice, kdy jsou stále modernější elektrokola. Právě u těchto generací je nebezpečí zdravotních komplikací největší.